ЄСПЛ відхилив позов росії, яка покладала на Україну відповідальність за збиття MH17

ЄСПЛ відхилив позов росії, яка покладала на Україну відповідальність за збиття MH17

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відмовив росії у позові, в якому країна-агресор звинувачувала Україну у відповідальності за збиття в українському повітряному просторі літака рейсу MH17, а також висувала назку інших звинувачень. 

Про це KВ довідалась з повідомлення на сайті Міністерства юстиції Україні. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Європейський суд з прав людини оголосив рішення у справі “росія проти України” (№ 36958/21). 

Так, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позовних вимог рф у повному обсязі”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно повідомлення, згадана справа виникла на підставі заяви, поданої проти України урядом росії 22 липня 2021 року за статтею 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини. 

“Ця скарга росії – єдина міждержавна скарга проти України. Вона висунута за 10 групами звинувачень. 

Так, рф закидала Україні нібито адміністративні практики “вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеженнях на використання російської мови та напади на російські посольства і консульства”. 

У цій скарзі рф також спробувала приписати Україні відповідальність за катастрофу авіалайнера MH17, тому що Україна “не закрила повітряний простір”. 

Москва також скаржилась на блокування Північно-Кримського каналу та просила ЄСПЛ застосувати тимчасові заходи, зокрема, зобов’язати Україну відновити подачу води до Криму та припинити “утиски” у використанні російської мови. 

Але суд одразу відмовив у цьому”, – інформує український Мін’юст.

Читайте: На Донеччині збили літак Боїнг-777, загинули 295 людей (відео)

“Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали усі міфи російської пропаганди. Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш – у них з’явився додатковий медіа-майданчик для промивання мізків та медіа-привід. Але з юридичної точки зору їх очікує неминуча поразка”, – коментував свого часу подання позову росією міністр юстиції Денис Малюська.

“Саме так, власне, і відбулося: після ретельного дослідження Судом представлених державою-позивачем матеріалів і доказів, а також враховуючи поведінку росії та відсутність будь-якої співпраці з березня 2022 року, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову у повному обсязі та вилучив його з реєстру справ”, – заключає реліз Мін’юсту.

Читайте: МЗС України заявило про нелегітимність перебування росії в ООН

Фото: Euromaidan Press

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4