Депутати Європейського Парламенту (ЄП) хочуть більшого нагляду на рівні Європейського Союзу (ЄС) і “кращих зусиль, спрямованих на обмеження здатності Москви обходити обмежувальні заходи” ЄС. У новій резолюції ЄП, з одного боку, висловлює тривогу з приводу існуючих лазівок у режимі санкцій, з іншого – пропонує кроки для закриття таких лазівок. Депутати Європарламенту вимагають, щоб ЄС всебічно проаналізував, як працюють його санкції проти росії.
Про це KВ дізналася з релізу ЄП за підсумками відповідної ухвали 9 листопада 2023 року.
Ключові тези стосовно санкцій проти росії за підсумком пленарного засідання ЄП з оприлюдненого релізу такі:
-
“Депутати Європарламенту стурбовані здатністю Росії обійти міжнародні санкції;
-
Парламент хоче повного закриття ринку ЄС для російського викопного палива та повної заборони імпорту російського СПГ та скрапленого газу;
-
ЄС повинен всебічно проаналізувати, як працюють його санкції проти Росії;
-
Заморожені російські активи мають бути використані для фінансування відбудови України”.
У прийнятій ЄП резолюції вказується, зокрема, що Індія сприяє російському бюджету, поставляючи нафтопродукти, виготовлені з російської нафти, у Європу, і це є “чорний вхід” для кремлівської нафти в ЄС (“А такі країни, як Азербайджан, відбілюють російський газ для експорту до ЄС”).
Депутати Європарламенту також наголошують на тому, що критично важливі західні компоненти для виробництва зброї все ще потрапляють до росії через такі країни, як Китай, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати, Казахстан, Киргизстан та Сербія.
У тексті резолюції також наголошується, що Європейський Союз, як і раніше, залишається одним із найбільших клієнтів росії у сфері викопного палива через продовження імпорту трубопровідного газу та СПГ, а також через різні винятки із заборони на імпорт сирої нафти та нафтопродуктів.
“Ринок ЄС має бути закритий для російського викопного палива”, – наголошують євродепутати, закликаючи держави-члени посилити та централізувати нагляд за виконанням санкцій на рівні ЄС, а також розробити механізм запобігання та моніторингу обходу санкцій, “належним чином” закрити ринок ЄС для викопного палива російського походження та запровадити санкції проти всіх великих російських нафтових компаній, Газпромбанку, їхніх дочірніх компаній, їхніх правлінь та керівництва. А разом з G7 працювати, щоб суттєво знизити граничну ціну на російську нафту та нафтопродукти, і щоб росія територією Євросоюзу не мала шляхів експортування.
Крім того, депутати Європарламенту хочуть, щоб Єврокомісія та країни-члени ЄС розширили санкції, включивши повну заборону на маркетинг та огранювання алмазів російського походження або реекспортованих росією до ЄС.
Читайте: Європейська комісія рекомендує розпочати переговори з Україною про вступ до ЄС
Фото: “Укрінформ”