Кабінет міністрів ухвалив постанову, що дає старт запровадженню фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Про це КВ дізналася з повідомлення Міністерства у справах ветеранів.
Згідно повідомлення, прийнятим документом визначено механізм забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у системі переходу від військової служби до цивільного життя.
Зазначається, що фахівець із супроводу – це перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення у громаду, забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, надає юридичну допомогу.
У Мінветеранів розповіли, що стати фахівцем із супроводу може громадянин України, який має статус ветерана і має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань: “освіта/педагогіка”, “соціальні та поведінкові науки”, “право”, “охорона здоров’я”, “соціальна робота”, “публічне управління” та “адміністрування”.
ісля подання заяви кандидати проходять тестування на знання законодавства та психологічне тестування.
Далі система повідомляє про результат поданої заявки, після чого її опрацьовує Мінветеранів і направляє до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.
Перевагу надаватимуть кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції гідності, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисників/Захисниць України.
Згідно з повідомленням, професійна підготовка фахівців та підвищення їхньої кваліфікації здійснюватимуться у вищих навчальних закладах і центрах ветеранського розвитку Мінветеранів відповідно до типової освітньої програми, а далі фахівці із супроводу працюватимуть у комунальних установах, зокрема у ветеранських просторах при Мінветеранів.
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел