Голова Національної поліції Іван Вигівський висловився щодо ідеї роздачі поліцейськими повісток: каже, що у Нацполу й так достатньо роботи, і що він – проти того, щоб поліцейські вручали повістки одноосібно, без участі військових представників.
Про це KВ дізналася з інтерв’ю Івана Виговського “Українським новинам”.
Відповідаючи на запитання щодо ідеї надати поліції повноваження роздавати повістки самостійно, без участі військових, то чи готова поліція до такого, Вигівський відповів: “У нас дуже багато свого функціоналу, і ми вважаємо, що кожен повинен займатися своєю роботою”.
Вигівський сказав також, що, “з одного боку, ми документуємо сотні кримінальних правопорушень серед представників ТЦК і СП, де вони отримують неправомірну вигоду, і таким чином люди не йдуть служити. Виходить, що ми будемо з одного боку документувати, а з іншого ще й повістки роздавати? Тому, я вважаю, що в нас достатньо роботи. Ми й так максимально допомагаємо стосовно мобілізації, встановлюємо місця знаходження ухилянтів”.
Як інформувала KВ, Міністерство фінансів очікує від Міністерства оборони та Генерального штабу інформації та рішень щодо мобілізації, зокрема, її масштабів і термінів, необхідних витрат, а також допускає необхідність пошуку нових внутрішніх джерел фінансування.
Раніше зі слів Президента України Володимира Зеленського, який є Верховним Головнокомандувачем, стало відомо, що військові запропонували мобілізувати додатково 450-500 тис. людей. За словами Зеленського, сказаними на підсумковій пресконференції 2023 року, це посилення мобілізаційного плану коштуватиме 500 державному бюджету мільярдів гривень.
У свою чергу, Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує знизити мобілізаційний вік з 27 до 25 років, а також суттєво обмежити права на відстрочку й запровадити різні санкції за ухилення військовозобов’язаних від мобілізації. У законопроекті, поданому до першого читання, пропонується, зокрема, наділити поліцейських правом вручення повісток військовозобов’язаним безвідносно до присутності представників Територіальних центрів комплектування (раніше знаних як “військкомати”).
Фото: “Українські новини”