Очільниця партії “Слуга народу” та керівниця комітету Верховної Ради (ВР) з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк (на фото ліворуч) попросила колегу по комітету Анну Бондар (на фото праворуч) створити та очолити платформу зі створення Містобудівного кодексу. Саме на створенні Містобудівного кодексу наполягають представники органів місцевого самоврядування та Національної спілки архітекторів України (НСАУ), які абсолютно обгрунтовано виступали та виступають проти містгвалтівного законопроєкту Олени Шуляк №5655.
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook київської мажоритарниці Анни Бондар (220 округ, Поділ, фракція “Слуга народу”) та новини на сайті Асоціації міст України (АМУ).
Позавчора, 21 лютого, на онлайн-засіданні комітета ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування його голова Олена Шуляк попросила голову підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах території забудови Анну Бондар створити “робочу групу або відповідний майданчик, платформу, на базі якої під вашим керівництвом все ж таки потрібно зайнятись розробленням Містобудівного кодексу”.
“Такі пропозиції зараз [є] від різних учасників будівельного процесу (виділено КВ), від органів місцевого самоврядування вони звучать дуже активно. Тому мені б здавалося, що на базі вашого підкомітету під вашим очільництвом могла би точно проводитись [відповідна робота]”, – сказала Олена Шуляк.
АМУ наголосила, що вітає пропозицію Олени Шуляк та заявляє про свою готовність брати участь на всіх етапах підготовки Містобудівного кодексу.
Анна Бондар сказала, що вважає пропозицію Олени Шуляк “чудовою і необхідною” та підтримує її, плануючи “подальшу роботу”.
“Впевнена, це має бути широкий публічний, чесний процес із залученням всіх суб‘єктів містобудування: мешканців, фахівців, землевласників, будівельників, девелоперів, місцевої та державної влади. Принципи обговорення мають бути засновані на принципах європейського діалогу із повагою до всіх сторін. Головною метою бачу пошук справедливого балансу інтересів. Головним інструментом – багатогранність і цінність досвіду кожної сторони. Головним викликом – поєднання короткострокових кроків і довгострокових планів відновлення і розвитку”, – написала Анна Бондар.
Зазначимо, що на створенні Містобудівного кодексу протягом щонайменше крайніх півтора років наполягають АМУ та НСАУ. Особливо необхідність створення повноцінного Містобудівного кодексу стала зрозумілою під час протистояння професійних спільнот і Олени Шуляк, коли вона за відвертої підтримки “ОПЗЖ” і великих забудовників просунула свій містогвалтівний законопроєкт №5655.
Читайте: В остаточній редакції законопроєкту №5655 враховані не всі зауваження НАЗК (документ)
Попри петицію про ветування №5655, Президент Володимир Зеленський досі не відреагував на петицію та не ветував (або підписав) цей законопроєкт. Незважаючи на це, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська просуває №5655. А сама Олена Шуляк донедавна активно розповсюджувала дезінформацію, що №5655 набув чинності без підпису Президента, а також вчиняла геть негідні дії, розуміючи, що її законотворча ініціатива не набуде чинної сили.
Нагадаємо, Олену Шуляк і Наталію Козловську поб’єднує близкість до секретаря комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитра Ісаєнка, обраного від “ОПЗЖ” за т.зв. квотою “Медведчука-Столара”, який також є віцепрезидентом Конфедерації будівельників України та фактичним власником групи девелоперський компаній “Perfect Group”.
Читайте: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”
Фото: колаж KВ