Храм Святого вмч. Димитрія Солунського вцілів, вижив і зоопарк етнокомплексу “Українське село” (відео)

Храм Святого вмч. Димитрія Солунського вцілів, вижив і зоопарк етнокомплексу “Українське село” (відео)

Після взяття під контроль підрозділами ЗСУ населених пунктів уздовж Житомирської траси, у людей з’явилася надія на відродження мирного життя. Як з’ясувалося, на раніше окупованій території повністю вціліли храм св. вмч. Димитрія Солунського, розташований поряд музей архітектури та зоопарк етнографічного комплексу “Українське село” (тварини голодні, але вижили всі, і, навіть, є поповнення).

Про це KВ стало відомо із повідомлень у Facebook етнографічного комплексу “Українське село” та Богдана Тимошенко – настоятеля храму св. вмч. Димитрія Солунського.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

В етнокомплексі нагадали, що місцевість, в якій розташований етномузей, з 28 лютого 2022 року була заблокована орками, ніхто з українців у ті краї дістатися не міг. Блокада та страшні бої там тривали 31 день.

“Сюди ще небезпечно вертатися людям, як і до селищ поблизу. Але наш священик Богдан Тимошенко за підтримки добрих людей зробив усе можливе, щоб привезти допомогу та зробити крок на рідну землю, зайти до рідного храму”, – йдеться у дописі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Натомість Богдан Тимошенко повідомив: “Дорога громадо Храму св. вмч. Димитрія Солунського! Наш храм, попри усі жахіття навколо, цілий, неушкоджений і не осквернений російським чоботом! Подякуємо Богові за все!”. 

Також він виклав відео свого повернення.

Видео с этого поста тимошенко

Крім того, з’ясувалося, що у зоопарку “Українське село” хоча і голодні, але вижили всі тварини. Більше того, народилися два муфлончики, одне ягня і один єнотик. Вцілів і весь музей етнокомплексу.

Нагадаємо, підрозділи ЗСУ взяли під контроль зазначену місцевість 31 березня – 1 квітня. Сьогодні у цьому напрямку від Києва вже вільні від окупантів: Ірпінь, Буча, Ворзель, Дмитрівка, Миколаївка, Хмільна, Бузова, Березівка, Колонщина та ін. Жителям, які залишили раніше ці населені пункти, судячи з інформації з груп у Facebook, зараз не терпиться повернутися до свого житла. При цьому їм рекомендують не поспішати, тому що довколо повно мін, немає електрики і газу.

Як раніше повідомляла KВ, кількість загиблих мирних жителів Ірпеня ще треба буде визначити, оскільки під час окупації безліч тіл були поховані просто у дворах будинків та парках. Також ще невідомо, скільки українців загинуло під завалами будинків.

Читайте: Небайдужість рятує життя

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Олександр Красногородський
Рекомендуємо до перегляду
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
13:00 Пристрасті навколо, ймовірно, “липового” проходження служби низкою депутатів Київради у складі 241 бригади ТрО не просто не вщухають, але й набирають обертів. Минулоріч…
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
09:00 У столиці під питанням збереження старовинної будівлі – садиби Самсона Стрельбицького (1819 року) у пров. Музейному, у якій в 80-х роках минулого століття…
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
19:00 Генпрокурор Руслан Кравченко призначив з 1 липня керівником Київської обласної прокуратури Дмитра Прокудіна, що замінив на цій посаді Максима Крима, який тепер посідає…
Banner
QlU7mDx4