Київрада внесла зміни до двох міських цільових програм – “Соціальне партнерство” і “Турбота. Назустріч киянам”. Відповідно з цими коригуваннями, загальні обсяги їхнього фінансування було зменшено зі 103,3 млн гривень до 94,8 млн гривень та з 12,2 млрд гривень до 11,6 млрд гривень відповідно. Ці кошти переважно призначалися на виконання заходів з підтримки учасників бойових дій та інших категорій населення і вже були “прописані” в двох інших програмах. У міськраді на даний факт звернули увагу: під час пленарного засідання Департаменту соцполітики КМДА дісталося за “неадекватну роботу” та “неякісну підготовку” документів, на підставі яких столична влада вирішує різні проблеми Захисників та Захисниць України.
Як стало відомо KВ, 18 травня 2023 року столична міськрада затвердила проєкт рішення “Про затвердження змін до деяких рішень Київради ”(№08/231-435/ПР від 11 травня 2023 року).
На розгляд депутатського корпусу цей документ виніс Департамент соціальної політики Київської міськдержадміністрації (КМДА). У сесійній залі за його погодження проголосували 78 народних обранців.
Цим рішенням передбачено внесення змін до двох міських цільових програм – “Соціальне партнерство” на 2022 – 2024 роки” та “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки”.
Так, Київрада погодила зменшення загального кошторису першої програми на 8,4 млн гривень (зі 103,3 млн гривень до 94,8 млн гривень). Це було зроблено через те, що деякі з заходів, зокрема “відзначення пам’ятних дат, пов’язаних з вшануванням та увічненням пам’яті ветеранів війни і пам’яті загиблих захисників” були внесені до програми “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України” на 2023-2025 роки”.
У свою чергу, загальний обсяг фінансування програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки” було зменшено майже на 676 млн гривень (з 12,2 млрд гривень до 11,6 млрд гривень). В даному випадку це було продиктовано схожими обставинами – деякі з заходів даної програми “потрапили” до заходів, що були передбачені рішенням міськради №5892/5933 від 15 грудня 2022 року, яким було затверджено надання за рахунок бюджету Києва низки додаткових пільг захисникам і захисницям України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) військових тощо.
У пояснювальній записці до проєкту рішення зазначено, що метою його затвердження є саме “недопущення дублювання завдань і заходів діючих міських цільових програм з підтримки учасників бойових дій”.
Під час обговорення цього питання в сесійній залі голова фракції “Слуга народу” в Київраді Андрій Вітренко висловив своє обурення тим фактом, що чиновники допускають помилки при затвердженні міських цільових програм. У своєму зверненні до директора Департаменту соцполітики КМДА Руслана Світлого він звернув увагу на те, що цей аспект роботи потрібно виправляти.
“Безумовно, ми підтримуємо обидві програми. Єдине питання: коли департамент під вашим керівництвом почне працювати адекватно, і ви не будете дублювати дві програми, щоб потім депутати витрачали свій робочий час на те, щоб “перекласти гроші з однієї кишені в іншу”? Коли буде подана нормальна програма підтримки захисників та захисниць? Я впевнений, що якість підготовки муніципальних програм має бути значно вищою. Навіщо переносити одні й ті “самі стовпчики” з однієї програми в іншу?” – задався питанням Андрій Вітренко.
Руслан Світлий (на фото) у своїй відповіді лише зазначив, що, мовляв, “якби цього не було зроблено, то депутати витратили би більше часу”. Що саме мав на увазі чиновник, він не уточнив. Але найімовірніше, мова йде про те, що надалі міська влада через “бюрократичні нюанси” мала би проблеми з фінансуванням “дублюючих” заходів.
Як повідомляла KВ, програма “Соціальне партнерство” на 2022 – 2024 роки” і “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки” були затверджені Київрадою в один день, 7 жовтня 2021 року – рішеннями №2725/2766 та №2726/2767 відповідно.
Читайте: Киевсовет согласился за три года потратить 103 млн гривен на “Социальное партнерство”
Перша програма з моменту затвердження і до внесення вищезазначених коригувань мала незмінний кошторис – він дорівнював 103,3 млн гривень. За ці кошти міська влада повинна реалізовувати різні соціальні проекти, розроблені громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю та ветеранів війни тощо. У свою чергу, загальні обсяги фінансування програми “Турбота. Назустріч киянам” початково становили 12,3 млрд гривень, аж поки в листопаді 2022 року міська влада не зменшила їх до нинішніх 12,2 млрд гривень. В рамках цієї програми керівництво столиці здійснює компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян у громадському транспорті, надає адресну допомогу дітям-сиротам та окремим категоріям людей з інвалідністю тощо.
Читайте: Киевсовет утвердил программу “Забота. Навстречу киевлянам” на 2022-2024 годы
У свою чергу, програма “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України” на 2023-2025 роки” була прийнята Київрадою відповідно до рішення №6254/6295 від 23 березня 2023 року. Цією програмою передбачено виплату різних видів грошової допомоги, проведення реабілітаційно-спортивних зборів для учасників бойовимх дій тощо.
Нагадаємо, Руслан Світлий очолює Департамент соціальної політики КМДА з 24 вересня 2019 року. Діяльність цієї структури вже більше чотирьох років контролює заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Фото: KВ