Йде збір на книгу спогадів відомого українського композитора Ігоря Поклада

Йде збір на книгу спогадів відомого українського композитора Ігоря Поклада

Йде збір на книгу спогадів відомого українського композитора Ігоря Поклада – автора музики до мультсеріала “Як козаки…”, пісень “Ой летіли”, “Чарівна скрипка”, “Пісня про матір”. Збір мемуарів під назвою “По той бік рояля” композитор оголосив разом з жінкою Світланою.

Про це, як стало відомо КВ,  йдеться у повідомленні Світлани Поклад.

“Я почала занотовувати спогади чоловіка десь на початку 2010-го року. Тоді ще дійсно на папері. Потім – в зошити, а вже в еру перших смартфонів – в телефоні… Ноут теж став моїм вірним другом”, – написала Світлана Поклад.

Восени 2021 року родина Покладів підготувала перший тираж мемуарів. Однак реалізацію цих планів зупинило повномасштабне російське вторгнення.

“Тоді, восени 21-го, ми зробили тираж для широкої аудиторії, саме тоді мене дуже просили випустити книгу «По той бік роялю» українською. За пів року почалося повномасштабне вторгнення…Ми навіть не намагалися повернутися до цієї ідеї.А от зараз зрозуміли – час прийшов, ми почали! Ми не маємо права просити хоч копійку з бюджету воюючої країни, тому відкрили передзамовлення”, – написала Світлана Поклад.

Гугл-форма для передачі даних: https://forms.gle/83K6F6234gJZL3k38

Довідка: Ігор Поклад — композитор та опермейстер. Під час навчання на композиторському факультеті Київської державної консерваторії створив ВІА “Мрія” і став його художнім керівником. У 1968 році, під час служби в армії, Поклад познайомився з поетом Юрієм Рибчинським, з яким створив багато відомих пісень, таких як “Зелен-клен”, “Два крила”, “Чарівна скрипка” та інші. З 1973 року Поклад почав працювати в театрі, написавши музику до десятків мюзиклів, оперет, фільмів та мультфільмів.

Пісні на музику Ігоря Поклада виконували такі відомі артисти, як Муслім Магомаєв, Юрій Гуляєв, Василь Зінкевич, Софія Ротару, Ніна Матвієнко та багато інших.

У творчому доробку композитора Ігоря Поклада понад 150 пісень, зокрем, “Пісня про матір” (слова Бориса Олійника, 1977 р.); “Не питай мене” та “Моя Україна” (слова Михайла Ткача); “Світанкові роки” та “Добре світло” (слова Віктора Герасимова); “Червона косинка” (слова Дмитра Луценка, 1977 р.); “Гойдалка” (слова Олександра Вратарьова, 1977 р.).

Читайте: Волонтер, який рятує людей з Ворзеля: “В Ворзеле происходит то, что не происходило, когда там были фашисты гитлеровской Германии”

Фото: Світлани Поклад

КиївВлада

Оксана олійникова

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Земельні війни: “кооператив Рябікіна” не втрачає надію забудувати житлом територію ландшафтного заказника "Жуків острів"
Земельні війни: “кооператив Рябікіна” не втрачає надію забудувати житлом територію ландшафтного заказника “Жуків острів”
09:00 У столиці продовжуються боротьба за земельну ділянку площею 5,1 га на вул. Лютневій, що на Жуковому острові. В 2024 році міська прокуратура добилася…
Banner
QlU7mDx4