Йде збір на книгу спогадів відомого українського композитора Ігоря Поклада

Йде збір на книгу спогадів відомого українського композитора Ігоря Поклада

Йде збір на книгу спогадів відомого українського композитора Ігоря Поклада – автора музики до мультсеріала “Як козаки…”, пісень “Ой летіли”, “Чарівна скрипка”, “Пісня про матір”. Збір мемуарів під назвою “По той бік рояля” композитор оголосив разом з жінкою Світланою.

Про це, як стало відомо КВ,  йдеться у повідомленні Світлани Поклад.

“Я почала занотовувати спогади чоловіка десь на початку 2010-го року. Тоді ще дійсно на папері. Потім – в зошити, а вже в еру перших смартфонів – в телефоні… Ноут теж став моїм вірним другом”, – написала Світлана Поклад.

Восени 2021 року родина Покладів підготувала перший тираж мемуарів. Однак реалізацію цих планів зупинило повномасштабне російське вторгнення.

“Тоді, восени 21-го, ми зробили тираж для широкої аудиторії, саме тоді мене дуже просили випустити книгу «По той бік роялю» українською. За пів року почалося повномасштабне вторгнення…Ми навіть не намагалися повернутися до цієї ідеї.А от зараз зрозуміли – час прийшов, ми почали! Ми не маємо права просити хоч копійку з бюджету воюючої країни, тому відкрили передзамовлення”, – написала Світлана Поклад.

Гугл-форма для передачі даних: https://forms.gle/83K6F6234gJZL3k38

Довідка: Ігор Поклад — композитор та опермейстер. Під час навчання на композиторському факультеті Київської державної консерваторії створив ВІА “Мрія” і став його художнім керівником. У 1968 році, під час служби в армії, Поклад познайомився з поетом Юрієм Рибчинським, з яким створив багато відомих пісень, таких як “Зелен-клен”, “Два крила”, “Чарівна скрипка” та інші. З 1973 року Поклад почав працювати в театрі, написавши музику до десятків мюзиклів, оперет, фільмів та мультфільмів.

Пісні на музику Ігоря Поклада виконували такі відомі артисти, як Муслім Магомаєв, Юрій Гуляєв, Василь Зінкевич, Софія Ротару, Ніна Матвієнко та багато інших.

У творчому доробку композитора Ігоря Поклада понад 150 пісень, зокрем, “Пісня про матір” (слова Бориса Олійника, 1977 р.); “Не питай мене” та “Моя Україна” (слова Михайла Ткача); “Світанкові роки” та “Добре світло” (слова Віктора Герасимова); “Червона косинка” (слова Дмитра Луценка, 1977 р.); “Гойдалка” (слова Олександра Вратарьова, 1977 р.).

Читайте: Волонтер, який рятує людей з Ворзеля: “В Ворзеле происходит то, что не происходило, когда там были фашисты гитлеровской Германии”

Фото: Світлани Поклад

КиївВлада

Оксана олійникова

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4