Кабінет міністрів скоригував суми коштів, які спрямовуються до обласних та Київського міського бюджетів з державного на забезпечення нагальних потреб в умовах воєнного часу. Йдеться про гроші на придбання військовими адміністраціями продовольчих і санітарно-гігієнічних товарів, пального, будівельних матеріалів для першочергових аварійно-ремонтних робіт тощо. Сума коштів, що виділяються обласному бюджету Київської області, зросла на майже 300 мільйонів гривень.
Про це KВ стало відомо з постанови №670, прийнятої на засіданні Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 10 червня 2022 року.
Київська область (обласний бюджет) отримає 753 млн 381 тис. 211,24 гривень. На початку травня уряд виділив менше – 457 млн 83,9 тис. гривень.
Незначно скоригована сума грошей, які виділяються місту Києву: було 511 млн 512,5 тис. гривень, стало – 511 млн 692 тис. 439,42 гривень.
Головним розпорядником субвенції є Міністерство інфраструктури.
“Використання субвенції здійснюється з дотриманням умов тристоронніх договорів на здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, зокрема на придбання необхідних продовольчих і санітарно-гігієнічних товарів, а також пакувальних товарів для їх фасування, пального, будівельних матеріалів для проведення першочергових аварійно-ремонтних робіт на об’єктах, які пошкоджені внаслідок бойових дій, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів, допоміжних засобів до них, медичного обладнання, укладених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2022 р. № 185 “Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1267) (далі – договори), замовниками за якими є обласні, Київська міська військові адміністрації, а платником за грошовими зобов’язаннями замовників за договорами – АТ “Українська залізниця”, – йдеться у постанові Кабміну.
Механізм такий: “Субвенція надається шляхом її перерахування Мінінфраструктури на рахунок Укрзалізниці, відкритий в державному банку, з подальшим спрямуванням Укрзалізницею на оплату грошових зобов’язань замовників перед постачальниками товарів (виконавцями робіт або надавачами послуг) відповідно до укладених договорів та рахунків постачальників товарів (виконавців робіт або надавачів послуг) за договорами”.
Читайте: Уряд розширив перелік пріоритетних видатків бюджетів в умовах воєнного стану
Фото: Урядовий портал