Кабінет Міністрів України (КМУ) ухвалив зміни до постанов, що спрощують ідентифікацію особи під час отримання кваліфікованого електронного підпису. Відтепер під час отримання довірчих послуг, зокрема і представниками іноземних юридичних осіб, для отримання сертифіката не потрібно бути присутнім особисто: підтвердити особу можна буде онлайн.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі за підсумком засідання КМУ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 4 квітня 2023 року.
Повідомляється, що наразі не завжди можна пройти ідентифікацію особи віддалено – ідентифікація особи здійснюється за особистої присутності.
“Під час воєнного стану це займає значно більше часу й унеможливлює своєчасне отримання електронного підпису користувачами.
Ухвалена постанова дозволяє використовувати більше способів ідентифікації особи, які діють у ЄС, під час формування кваліфікованих сертифікатів усім категоріям користувачів. Ці умови діятимуть незалежно від дії воєнного стану в Україні”, – сказано в урядовому релізі.
Раніше перед засіданням Кабміну держпідприємство “Дія” розповсюдило інформацію про “революційне” оновлення: мовляв, відтепер сервіс “Дія.Підпис” відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу і ним можна підписувати документи чи контракти, які дійсні як в Україні, так і в країнах ЄС.
“Дія.Підпис-EU – це все той же електронний підпис у смартфоні, який ви можете активувати за 1 хвилину в застосунку Дія. Тільки тепер він відповідає технічним вимогам ЄС. В Україні він є кваліфікованим електронним підписом, у країнах ЄС — удосконаленим. (…) Раніше контрагенти в ЄС не могли перевірити український електронний підпис через відсутність технологічної сумісності. Проте нещодавно Європейська Комісія опублікувала перелік країн, що ввійшли до спеціального списку TC AdES LOTL. Він містить інформацію про електронні підписи та печатки країн, які не є членами Європейського Союзу. Україна стала першою країною, яка потрапила до цього переліку”, – кажуть розробники урядового застосунку, правила користування якого були прописані раніше.
У прес-офісі Міністерства цифрової трансформації України (керівник – віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров) кажуть, що ухвалена (але на момент публікації новини ще не оприлюднена на Урядовому порталі) постанова Кабміну дозволить використовувати більше способів ідентифікації особи, які діють у ЄС, під час формування кваліфікованих сертифікатів усім категоріям користувачів.
Читайте: Кабмін відклав до кінця війни обов’язкове використання електронного підпису
Фото: ілюстративне, “Дія”