Кабмін дозволив отримувати електронний підпис за стандартами, прийнятними в ЄС

Кабмін дозволив отримувати електронний підпис за стандартами, прийнятними в ЄС

Кабінет Міністрів України (КМУ) ухвалив зміни до постанов, що спрощують ідентифікацію особи під час отримання кваліфікованого електронного підпису. Відтепер під час отримання довірчих послуг, зокрема і представниками іноземних юридичних осіб, для отримання сертифіката не потрібно бути присутнім особисто: підтвердити особу можна буде онлайн.

Про це KВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі за підсумком засідання КМУ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 4 квітня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що наразі не завжди можна пройти ідентифікацію особи віддалено – ідентифікація особи здійснюється за особистої присутності. 

“Під час воєнного стану це займає значно більше часу й унеможливлює своєчасне отримання електронного підпису користувачами.

Ухвалена постанова дозволяє використовувати більше способів ідентифікації особи, які діють у ЄС, під час формування кваліфікованих сертифікатів усім категоріям користувачів. Ці умови діятимуть незалежно від дії воєнного стану в Україні”, – сказано в урядовому релізі.

Раніше перед засіданням Кабміну держпідприємство “Дія” розповсюдило інформацію про “революційне” оновлення: мовляв, відтепер сервіс “Дія.Підпис” відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу і ним можна підписувати документи чи контракти, які дійсні як в Україні, так і в країнах ЄС.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Дія.Підпис-EU – це все той же електронний підпис у смартфоні, який ви можете активувати за 1 хвилину в застосунку Дія. Тільки тепер він відповідає технічним вимогам ЄС. В Україні він є кваліфікованим електронним підписом, у країнах ЄС — удосконаленим. (…) Раніше контрагенти в ЄС не могли перевірити український електронний підпис через відсутність технологічної сумісності. Проте нещодавно Європейська Комісія опублікувала перелік країн, що ввійшли до спеціального списку TC AdES LOTL. Він містить інформацію про електронні підписи та печатки країн, які не є членами Європейського Союзу. Україна стала першою країною, яка потрапила до цього переліку”, – кажуть розробники урядового застосунку, правила користування якого були прописані раніше. 

У прес-офісі Міністерства цифрової трансформації України (керівник – віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров) кажуть, що ухвалена (але на момент публікації новини ще не оприлюднена на Урядовому порталі) постанова Кабміну дозволить використовувати більше способів ідентифікації особи, які діють у ЄС, під час формування кваліфікованих сертифікатів усім категоріям користувачів. 

Читайте: Кабмін відклав до кінця війни обов’язкове використання електронного підпису

Фото: ілюстративне, “Дія”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4