Кабмін дозволив безконтрольно й за завищеною ціною зводити житло для ВПО за бюджетні та, ймовірно, донорські гроші

Кабмін дозволив безконтрольно й за завищеною ціною зводити житло для ВПО за бюджетні та, ймовірно, донорські гроші

Кабінет міністрів постановив, що кошти Фонду молодіжного житлового кредитування (Держмолодьжитло) можна витрачати на будівництво житла за типовими проектами із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва. Завдяки поганому виконанню, документ стане причиною безконтрольного витрачання бюджетних та донорських коштів в інтересах приватних забудовників.

Про це KВ стало відомо із постанови №469 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 488 і від 9 червня 2021 р. № 590”, затвердженої урядом Дениса Шмигаля на засіданні 19 квітня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Кабмін постановив внести деякі зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. 

Порівняно з попередньою редакцією документа, кошти, спрямовані для збільшення статутного капіталу Фонду, окрім традиційних напрямків (власне, будівництво житла для молоді), можна буде використати “для будівництва або придбання житла з метою подальшої передачі такого житла в оренду (найм), оренду із правом викупу, продажу на умовах пільгового кредитування”.

Їх можна буде використати для пільгового кредитування юридичних та фізичних осіб для здійснення будівництва житла, а також надання молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам довгострокових пільгових кредитів для будівництва (реконструкції) та придбання житла. При цьому, будівництво житла може буде здійснюватися “за типовими проектами будівництва житла та із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

KВ повідомляла, що цей документ створює колосальну схему з безконтрольного розбазарювання бюджетних коштів в інтересах приватних забудовників, бо Держмолодьспорту додались можливості:

  • будівництва або придбання житла з метою подальшої передачі – без уточнення кому саме – такого житла в оренду (найм), оренду із правом викупу, продажу на умовах пільгового кредитування;

  • пільгового кредитування юридичних та фізичних осіб для здійснення будівництва житла – без уточнення вимог і цілей будівництва житла юрособами, відсоток не більше облікової ставки НБУ, на строк до 20 років.

Тобто Держмолодьспорту дали бюджетні гроші і можливу іноземну допомогу для витрат, які Держмолодьжитло потім саме для себе затвердить за погодженням із Мінрегіоном  (міністром Мінрегіону є Олексій Чернишов, його “правою рукою” в питаннях житла для ВПО є заступниця міністра Наталія Козловська).

Також зросла вартість квадратних метрів, за які Держмолодьжитло видавати кредити,  купувати та, самостійно будувати, як замовник.

Читайте: Урядовий корупційний схематоз для забудовників під виглядом “житла для переселенців”

Як інформувала KВ, 19 квітня ц.р. Кабмін затвердив декілька постанов, що стосуються забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, урядовий портал повідомляв про ухвалення постанови “Деякі заходи формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, якою затверджено порядки з формування фондів житла для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та викупу, будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Цей документ на момент виходу цієї новини 22 квітня все ще відсутній на урядовому порталі. 

Повідомлялося, що будувати житло для переселенців будуть у регіонах України, де не ведуться бойові дії, і робитимуть це “за типовими проектами будівництва житла та із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва” – ця фраза повторює ту, що міститься в постанові, яка дозволяє на таке будівництво витрачати кошти Фонду молодіжного житлового кредитування.

Детальніше: Мінрегіон та КБУ в напівзакритому режимі готуються до будівництва тимчасового житла для біженців (відео)

Фото: урядовий портал

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4