Кабмін переніс запуск реєстру олігархів

Кабмін переніс запуск реєстру олігархів

Кабінет міністрів Дениса Шмигаля (на фото) затвердив розпорядження, яким переніс на три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану запуск реєстру олігархів. У 2021 році Кабмін розробив план з боротьби з олігархами, який передбачав запуск реєстру олігархів через три місяці після висновку Венеційської комісії. Однак, в червні комісія наголосила, що Україні варто відкласти імплементацію антиолігархічного закону, бо він “має потенціал використання у політичних цілях”.

Про це KВ стало відомо з розпорядження №827-р Кабінету міністрів Дениса Шмигаля “Про внесення змін до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами)” від 19 вересня 2023 року. 


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“З метою реалізації висновку Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії) до закону України “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” від 12 червня 2023 р. внести до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами) зміни”, – йдеться в розпорядженні. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно документу, реєстр олігархів планується розробити “через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану”. Раніше реєстр планувалося запустити “через через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії”. 


Як інформувала KВ, в 2021 році Кабінет міністрів прийняв розпорядження, яким затвердив план з боротьби з олігархами. Серед іншого, планувалося, що до квітня 2022 року Раді національної безпеки та оборони (РНБО) необхідно розробити та затвердити положення про Реєстр олігархів та порядок його ведення. 


Читайте: 20 шагов деолигархизации: Кабмин принял план по усмирению самых богатых, влияющих на политику  


Нагадаємо, Нагадаємо, ініційований президентом Володимиром Зеленським законопроект №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” був прийнятий у другому читанні та в цілому як закон Верховною Радою 23 вересня 2021 року. 


Після прийняття пропозицій президента щодо усунення неузгодженостей в документі (3 листопада 2021 року) закон було підписано (5 листопада 2021 року).

30 червня 2022 Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБО про Положення про реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів). До реєстру не будуть вноситись відомості, що містять державну таємницю та службову інформацію, натомість відомості про олігархів не будуть визнаватись конфіденційними. До публічної частини реєстру на сайті РНБО доступ отримають усі охочі.


Читайте: Стало відомо, що собою являтиме Реєстр олігархів


5 вересня 2022 року Кабінет міністрів наділив Міністерство юстиції на чолі з Денисом Малюською повноваженнями проводити перевірку ділової репутації покупця (чи потенційного покупця) засобу масової інформації. Після відповідної перевірки Мін’юст передаватиме результати РНБО. 


Читайте: Репутацію покупців ЗМІ перевірятиме Мін’юст – рішення Кабміну 


В серпні секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю журналістам повідомив, що на даний момент жодна людина ще не внесена в реєстр олігархів через війну. За його словами складно зрозуміти, що сталося з тими чи іншими активами, які знаходяться на окупованих територіях України. 


Читайте: Жодна людина ще не внесена в реєстр олігархів, – секретар РНБО

Фото: Українська правда 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4