Кабмін прийняв положення про видачу мандатів на військове капеланство

Кабмін прийняв положення про видачу мандатів на військове капеланство

Кабінет міністрів прийняв положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності. Капеланами зможуть стати священнослужителі зереєстрованих в Україні релігійних організацій, що мають вищу світську та богословську освіту. 

Про це KВ стало відомо з постанови №859 “Про затвердження Положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності”, прийнятої на засіданні уряду під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 2 серпня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно прийнятого положення, право на отримання мандата має громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації, здобув вищу богословську освіту та кандидатура якого була надана керівним центром (управліням) відповідної релігійної організації для проходження відповідної підготовки та здійснення військової капеланської діяльності. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Для зайняття штатних посад військових капеланів будуть розраховуватися квоти конфесійного представництва військових капеланів з урахуванням конфесійної приналежності особового складу. 

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) формуватиме запити до керівництва відповідних релігійних організацій щодо подання кандидатур. Релігійні центри повідомлятимуть ДЕСС про можливість подати кандидатури майбутніх капеланів. 

Для виготовлення мандатів релігійний центр подаватиме в ДЕСС низку документів про кожного кандитата, у тому числі – щодо вищої богословської освіти кандидата, а також “відомості про документ про вищу освіту, що підтверджує присудження ступеня вищої освіти не нижче бакалавра”.

ДЕСС може відмовити в мандаті капелана з таких причин (цитуємо): 

  • подання не в повному обсязі документів, що додаються до заяви про виготовлення мандата;

  • подання документів, що містять помилки;

  • заява або хоча б один із документів, що додаються до заяви про виготовлення мандатів, підписані особою, яка не має на це повноважень;

  • відсутність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відомостей про релігійну організацію або наявність запису про державну реєстрацію її припинення;

  • статут (положення) релігійної організації, священнослужителем якої є кандидат на посаду військового капелана, та/або релігійного центру (управління), що подав кандидатуру священнослужителя для проходження відповідної підготовки та здійснення військової капеланської діяльності, не відповідає вимогам закону.

Тим, кому буде видано мандат, передбачена паперова та електронна форма документу за підписом голови ДЕСС.

Мандат можуть відкликати у разі припинення громадянства України військового капелана; втрата ним статусу священнослужителя релігійної організації; припинення діяльності релігійного центру (управління), що подав кандидатуру; звернення релігійного центру із проханням відкликати мандат; визнання недійсним документа про вищу богословську освіту; встановлення судом факту підроблення документа, поданого релігійним центром (управлінням) для виготовлення мандата; звільнення військового капелана з посади Служби військового капеланства.

Читайте: В Украине будет создана Служба военного капелланства

Фото: “АрміяInform”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Вищий пілотаж: влада села під Борисполем вигадала як витратити 1 млрд гривень на добудову школи
Вищий пілотаж: влада села під Борисполем вигадала як витратити 1 млрд гривень на добудову школи
09:00 У селі Гора на Бориспільщині вирішили повернутися до питання добудови школи, яку почали зводити пʼять років тому. Нещодавно в сільській раді заявили, що…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачала Сквира
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачала Сквира
11:00 У жовтні поточного року основна частина видатків Сквири була спрямована на забезпечення потреб закладів освіти громади. Зокрема, закупили газ для опалення та цифрові…
“Злочинна економія”: столична Нацполіція завершила слідство щодо “розпилів” у “Муніципальній охороні”
“Злочинна економія”: столична Нацполіція завершила слідство щодо “розпилів” у “Муніципальній охороні”
09:00 Правоохоронці доволі швидко завершили слідство по справі щодо можливих розтрати і привласнення фінансових ресурсів бюджету Києва при проведенні капремонту бази комунальної організації (КО)…
Banner
QlU7mDx4