Кабінет міністрів України (КМУ) призначив на посаду керівника Національного агентства з питань виявлення, розшуку й управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) переможця конкурсу на цю посаду. Її здобула Олена Дума (на фото). Раніше посли країн G7 заявляли, що з нетерпінням чекають завершення конкурсу, але й застерігали від порушень його процедури.
Про це призначення KВ стало відомо з повідомлення представника уряду в парламенті Тараса Мельничука за підсумками засідання КМУ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 30 червня 2023 року.
Напередодні Олена Дума перемогла в конкурсі на займання згаланої посади.
Олена Дума працювала на різних керівних посадах в органах державної влади починаючи із 2006 року – Кабінеті Міністрів, Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерстві аграрної політики та продовольства, Міністерстві юстиції, Фонді соціального страхування, Чернігівській обласній державній адміністрації.
Подаючись на конкурс, в автобіографії вона вказала, що встигла змінити 12 посад на держслужбі.
Останнє місце роботи Думи – Чернігівська ОДА, де вона працювала заступницею голови адміністрації, звідки звільнилась за власним бажанням.
Міжнародна антикорупційна організація Transparency International Ukraine закликала урядовців не голосувати за призначення цієї жінки на посаду, мовляв, це “несе великі репутаційні ризики для країни”, адже “досвід Олени Думи не повʼязаний із роботою у сфері, дотичній до кримінальної юстиції, а також не повʼязаний з управлінням чи розшуком активів. А це викликає сумніви в тому, наскільки компетентно вона зможе контролювати роботу працівників АРМА та представляти інтереси агентства перед іншими органами”. Крім цього, в організації звертали увагу на те, що 2019 року Дума брала безпосередню участь в агітації за одного з кандидатів на президенти України й дискредитації іншого претендента на цю посаду, а це вказує на політичну заангажованість.
В день призначення Олени Думи на посаду посли “Групи Семи” в Україні висловили заввагу: “G7 уважно стежить за процесом призначення АРМА і відзначає стурбованість громадянського суспільства вжитими процедурами. Важливо, щоб були дотримані належні процедури для зміцнення довіри до АРМА”.
Читайте: Організатору схеми розкрадання майна в АРМА на 485 млн гривень обрано запобіжний захід (відео)
Фото: з відкритих джерел