Кабмін пропонує саджати держслужбовців на 15 років за російський паспорт

Кабмін пропонує саджати держслужбовців на 15 років за російський паспорт

Кабінет міністрів внесе на розгляд Верховної Ради (ВР) розроблений Міністерством з питань реінтеграції (Мінреінтеграції) тимчасово окупованих територій України законопроект щодо протидії примусовій російській паспортизації. Зокрема, кримінальну відповідальність пропонується встановити за добровільне набуття російського паспорта українськими громадянами – публічними службовцями.

Про це KВ стало відомо з повідомлення на сайті Мінреінтеграції за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 16 вересня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, урядовий проект закону про протидію російській паспортизації пропонує доповнити Кримінальний кодекс новими статтями, якими передбачена кримінальна відповідальність за:

  • набуття в умовах воєнного стану українським публічним службовцем громадянства держави-агресора за відсутності ознак державної зради;

  • пропаганду, публічні заклики, поширення матеріалів із закликами щодо необхідності набуття громадянами України громадянства держави-агресора;

  • вчинення дій щодо примушування громадян України до набуття громадянства держави-агресора, а також створення умов, за яких обсяг прав громадян України буде меншим, якщо вони не мають паспортних документів держави-агресора.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

“Суть така: 

1. Якщо держслужбовець отримав ворожий паспорт, то отримає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.

2. За пропаганду ворожого громадянства передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

3. Примушування громадян України до отримання російського паспорта тягне позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

4. Від 8 до 12 років позбавлення волі за створення умов, за яких неотримання російського паспорта буде понижувати громадянина України в правах або іншим чином ставити в невигідне становище”, – подала ключові норми законопроекту віцепрем’єрка, очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук (на фото). 

За її словами, “тут йдеться про непряме примушування. Ці нововведення направлені проти держслужбовців з ворожими паспортами та проти тих, хто прямо чи опосередковано сприяє російській паспортизації. Інших осіб цей законопроєкт не стосується”.

Як інформувала KВ, у серпні 2022 року Кабінет міністрів вніс у ВР розроблені Мінреінтеграції законопроекти, що уточнюють норми про відповідальність за колабораціонізм. 

Таку відповідальність пропонується застосовувати у випадках добровільної, а не примусової взаємодії з незаконним режимом на окупованих територіях. Також детально прописується на рівні закону – якою господарською діяльністю можна займатись на окупованих територіях без посібництва ворогу.

Наразі згадані законопроекти знаходяться на розгляді профільного комітету.

Читайте: Кабмін пропонує Раді уточнити в законі межі допустимої взаємодії з окупантами

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4