Кабмін тимчасово відмінив електронні аукціони на торгах Prozorro

Кабмін тимчасово відмінив електронні аукціони на торгах Prozorro

Кабінет міністрів (КМУ) змінив правила проведення аукціонів та тимчасово скасував торги у системі електронних закупівель, оскільки, кажуть урядовці, не всі можуть брати участь в аукціонах через постійні обстріли енергетичної інфраструктури, а, відповідно, відсутності електрики й інтернету.


Про це KВ стало відомо з опублікованої на Урядовому порталі постанови КМУ №1495, прийнятої 30 грудня 2022 року на засіданні Кабміну під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно документу, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та 

протягом 90 днів з дня його припинення або скасування відкриті торги проводяться без застосування електронного аукціону. 

Електронною системою закупівель після закінчення строку для подання тендерних пропозицій, визначеного замовником в оголошенні про проведення торгів, розкривається пропозицій, у тому числі щодо запропонованої ціни. 

Оцінка тендерної пропозиції проводиться електронною системою закупівель автоматично “шляхом визначення тендерної пропозиції найбільш економічно вигідною”. 

Такою буде визнана пропозиція, ціна якої є найнижчою.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Є нюанс, пов’язаний з ризиком подання аномально низьких цінових пропозицій. Під ними в постанові розуміються ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції, яка є меншою на 40 або більше відсотків середньоарифметичного значення ціни пропозицій інших учасників процедури закупівлі.

Та (або) якщо ця ціна є меншою на 30 або більше відсотків наступної тендерної пропозиції. 

Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота).

У такому разі учасник процедури закупівлі, який надав аномально низьку пропозицію ціни повинен надати протягом одного робочого дня обґрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг тендерної пропозиції.

Обґрунтування “може містити інформацію про:

  • досягнення економії завдяки застосованому технологічному процесу виробництва товарів, порядку надання послуг чи технології будівництва;

  • сприятливі умови, за яких учасник процедури закупівлі може поставити товари, надати послуги чи виконати роботи, зокрема спеціальну цінову пропозицію (знижку) учасника процедури закупівлі;

  • отримання учасником процедури закупівлі державної допомоги згідно із законодавством”.

Замовник може відхилити аномально низьку тендерну пропозицію, якщо учасник не надав належного обґрунтування зазначеної в ній ціни або вартості, та однозначно відхиляє таку тендерну пропозицію в разі ненадходження обґрунтування.

Читайте: НАЗК витратить 8 млн гривень на програмне забезпечення реєстру декларацій

“Як відповідь на блекаути, ми тимчасово скасували електронні аукціони. Від сьогодні всі торги, що будуть оголошені в Prozorro, будуть проводитися без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною, і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції. В умовах відключення живлення та інтернету, не всі учасники мали можливість торгуватися в аукціоні. В той самий час рівний доступ є ключовим принципом публічних закупівель. Ми повернемо аукціони, як тільки ситуація стабілізується”, – цитує Урядовий портал першого віцепрем’єра – міністра економіки Юлію Свириденко щодо згаданої постанови.

Зазначимо, що один з її пунктів все ж передбачає проведення електронних аукціонів – але не раніше ніж через півроку з дня опублікування постанови. 

Згідно цієї норми, для проведення відкритих торгів із застосуванням електронного аукціону повинно бути подано не менше двох тендерних пропозицій. 

Якщо була подана одна тендерна пропозиція, електронна система закупівель після закінчення строку для подання тендерних пропозицій, визначених замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, не проводить оцінку такої тендерної пропозиції та визначає таку тендерну пропозицію найбільш економічно вигідною.

Читайте: На медогляд освітян Печерська РДА витратять 1,2 млн гривень

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Banner
QlU7mDx4