Кабінет міністрів України (КМУ) виділив та розподілив 1,5 млрд гривень субвенції регіональним бюджетам для реалізації стандартів «Нової української школи». Гроші підуть на закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання, меблів, навчальної літератури, підвищення кваліфікації освітян.
Про це КВ дізналася з промови Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на засіданні уряду 13 серпня 2024 року.
“Розподіляємо 1,5 млрд грн субвенції регіональним бюджетам для реалізації стандартів «Нової української школи». Це кошти на закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання, меблів, навчальної літератури, кошти на підвищення кваліфікації освітян”, – сказав Денис Шмигаль.
Народний депутат Олексій Гончаренко виклав у вільний доступ таблиці розподілу цієї освітньої субвенції.
Обласний бюджет Київської області отримає 92 млн 901,5 тис. гривень, з них
- 79 млн 509,8 тис. гривень на засоби навчання та комп’ютерне та мультимедійне обладнання для навчальних кабінетів природничих галузей освіти (кабінети фізики, хімії, біології, географії, природничих наук);
- 8 млн 812,2 тис. гривень на засоби та обладнання для навчальних кабінентів пілотних закладів освіти;
- 4 млн 579,5 тис. гривень на потрібну для навчання літературу (у тому числі електронних версій та з аудіосупроводом) для учнів та вчителів;
- 5 млн 18,2 тис. гривень на підвищення кваліфікації для педагогів.
Бюджет Києва отримає 110 млн 577,6 тис. гривень, які будуть розподілені подібно:
- 82 млн 521 тис. гривень – обладнання для кабінетів природничих наук;
- 19 млн 226,7 тис. гривень – на обладнання для пілотних закладів;
- 8 млн 829,9 тис. гривень – на навчальну літературу;
- 5 млн 744,3 тис. гривень – на підвищення кваліфікації вчителів.
Гончаренко каже, що крім цього Кабмін виділив 1,4 млрд гривень з державного бюджету місцевим на придбання обладнання, створення та модернізацію їдалень закладів загальної середньої освіти.
Прем’єр-міністр, говорячи на засіданні КМУ про освітню галузь, також повідомив, що “через реалізацію комплексної стратегії ми прагнемо до кінця 2024 року повернути до безпечного офлайн-навчання 300 тисяч школярів. Наявність укриттів є головною передумовою. 2,5 млрд грн виділено цього року на їх будівництво”.
Читайте: Освоять 705 млн: школу і дитсадок під Києвом збудують фірми із політичним корінням
Фото: Урядовий портал
Олексій Ігнатьєв