Уряд України офіційно не визнав бойові дії в Маріуполі після 5 березня 2022 року, що позбавило постраждалих мешканців міста можливості отримати статус осіб, які зазнали поранень через війну. Згідно з офіційними документами, усі травми та поранення маріупольців після цієї дати не вважаються пов’язаними з обороною України.
Про це, як передає КВ, повідомив користувач Фейсбук Євгеній Сосновський.
“Сьогодні мені в руки потрапив цікавий документ, згідно з яким всі поранення та травми (включно з мінно-вибуховими), які маріупольці отримали у Маріуполі після 5 березня 2022 року і які навіть призвели до інвалідності людини (згідно з усіма медичними та іншими документами), не вважаються такими, що “були отримані в період і на території проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України”. Або простіше – всі такі поранення і травми маріупольців жодним чином не пов’язані з веденням бойових дій на території українського міста Маріуполь, оборона якого тривала до 20 травня (за офіційними даними). Або ще простіше – це взагалі були звичайні “побутові травми””, – написав журналіст.
За його словами, таке рішення уряду фактично заперечує події, що відбувалися в Маріуполі у березні-травні 2022 року, коли російська армія продовжувала обстрілювати місто.
“Не було 86 днів оборони міста. Не було десятків тисяч маріупольців, вбитих російськими бомбами, ракетами та снарядами. І бомбу на театр 16 березня теж скинула Україна. Бо не могли ж росіяне бомбити і обстрілювати самі себе у вже окупованому ними місті. І не було наших хлопців-воїнів, які 8 березня у центрі міста везли квіти дівчатам у шпиталь, і не спілкувався я 18 березня з нашими солдатами біля свого будинку на пр. Металургів, у центрі міста, коли намагався знайти лікаря для поранених під час російського обстрілу дітей та їх матері. І не спалили росіяне нашу багатоповерхівку на пр. Металургів у центрі міста 20 березня і не продовжували вони нищити Маріуполь у березні і квітні. Все ж це брехня. Так? Бо місто Маріуполь, виявляється, вже було окуповане 5 березня і ніяких бойових дій, “пов’язаних з забезпеченням оборони України” на території Маріуполя після 5 березня не велось, а маріупольці “купались у морі” (за версією пана Діанова). І тоді кількість загиблих маріупольців впевнено вкладається у ті 2400 осіб, які нарахував “всесвітньовідомий” Боб Вудворд у своїй новій книзі “Війна””, – зазначає Сосновський.
Він навів приклад маріупольчанки, яка отримала важкі поранення після вибуху, втратила око і має серйозні пошкодження рук. Вона звернулася по статус особи з інвалідністю внаслідок війни, але отримала відмову.
“Згідно з українським законодавством вона намагалась отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Але отримала від держави лише цей папірець, згідно з яким з 5 березня 2022 року вона вже не вважалась громадянкою України і не має зараз жодного права на отримання від держави відповідної підтримки і допомоги, як постраждала від ведення бойових дій на території України”, – наголосив він.
Сосновський також звернув увагу на офіційний документ, який визначає території, на яких велися бойові дії. У ньому зазначено, що бойові дії в Маріупольському районі припинилися ще 4 березня 2022 року.
“Чорним по білому написано, що бойові дії у Маріупольському районі, адміністративним центром якого є Маріуполь, припинились ще 4 березня 2022 року. Тому всі розповіді про десятки тисяч маріупольців, загиблих впродовж березня-квітня 2022 року є вигадками або взагалі відвертою брехнею мешканців цього міста. Як і розповіді захисників цього ж міста про його героїчну оборону впродовж 86 днів”, – обурюється чоловік.
Втім, в загальновідомих джерелах вказано, що загалом оборона міста-героя тривала 86 днів, 82 з яких у повному оточенні. Після 86 днів оборони міста українськими військами, за наказом вищого військового керівництва України, оборону міста було припинено, бійці вийшли з території заводу, та пішли у полон за наказом «про збереження здоров’я, та життя війсковослужбовців», місто потрапило під повну окупацію з боку рф.
Як інформувала КВ наприкінці січня 2023 року, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій виключило Київ з переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії. Більш за те, наказом Міністерства визначено, що можливість ведення бойових дій на території столиці припинилась ще 30 квітня 2022 року. Тобто, за логікою Мінреінтеграції, Міноборони та Київської міської військової адміністрації (КМВА), регулярні ракетні обстріли росіянами Києва – це не бойові дії. А люди, що загинули внаслідок цих обстрілів, це, ймовірно, жертви нещасних випадків. Виключення Києва з переліку територій, де велись бойові дії, вигідне великим забудовникам.
Читайте: На радість забудовникам: Мінреінтеграції виключило Київ з переліку територій можливих бойових дій
Фото: Євгеній Сосновський, LB.ua
КиївВладаВладислава Олійник