КЕКЦ подав позов до суду на Київраду, щоб захистити Лису гору

КЕКЦ подав позов до суду на Київраду, щоб захистити Лису гору

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) подав позов до суду на Київську міську раду на захист Лисої гори. Як відомо, Лиса гора має подвійний заповідний захист – як регіональний ландшафтний парк та як пам’ятка містобудування – об’єкт культурної спадщини національного значення.Там мешкає біля 20 червонокнижних видів рослин та тварин, а також ще є пам’ятка культури Трипільського періоду. Екологи у суді хочуть довести, що Київрада прийняла незаконне рішення про розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища.

Про це KВ стало відомо з повідомлення КЕКЦ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що  Київрада, нехтуючи цім, прийняла незаконне рішення про розробку проєкту детального плану території для розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища Лиса гора площею 140 га.

“Статус заповідної землі хочуть змінити на статус земель для містобудування. Ми припускаємо, що під виглядом кладовища на Лисій горі забудовники ще почнуть будувати котеджі. Це є порушенням відразу двох законів України – Закону “ Про природно-заповідний фонд України”, та Закону “ Про охорону культурної спадщини “. Крім того, Київрада ще порушила власний Регламент”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

КЕКЦ повідомляє, що проти розміщення військового кладовища на Лисій горі виступило багато різних київських організацій, а також воїни ЗСУ. Петиція против військового кладовища зібрала 6 тис. підписив и набрала чинність.

“Щоб недопустити знищення Лисої гори, Київський еколого-культурний центр подав позов до суду, оскаржуя рішення Київради рішення № 5526/5567 від 27.10.2022 р. про розробку проєкту детального плану території для розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища Лиса гора”, – йдеться у повідомленні.

Також інший судовий позов КЕКЦ готує против Київради на захист Бабиного Яру також від розміщення там Національного військового меморіального кладовища.

Читайте: Лисогірський форт, де захоронено величезну кількість боєприпасів усіх часів, смертельно небезпечний

Як раніше писала KВ, на думку екологів ховати героїв України неможливо на Лисій горі ще й тому, що там в царські часи було поховано біля 500 злочинців. Наприклад ,там був  похований Багров, вбивця Столипіна.

Читайте: На Лисій горі, де планують створити військове меморіальне кладовище, раніше ховали злочинців, – природоохоронці та Військове кладовище на Лисій горі: захисники природи протестують проти ідеї Кабміну та КМДА

Фото: КЕКЦ

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4