Верховна Рада має залишити нульові мита на імпорт автомобілів на потреби Збройних Сил України (ЗСУ), волонтерів та бюджетних авто, бо це питання порятунку життів сотень тисяч українців, підтримки нашого фронту у війні з московитами та виживання дрібного бізнесу, на якому багато що зараз тримається.
Про це, як стало відомо KВ, заявив у відеозверненні на своїй Facebook-сторінці до Верховної Ради (ВР) керівник Волонтерського штабу “Українська команда” Артур Палатний (на фото).
Він нагадав, що Уряд планує скасувати нульове мито на імпорт автомобілів, а Верховна Рада вже готується прийняти відповідний законопроєкт.
“За моєю спиною – кладовище автомобілів в Ірпені. Перш, ніж голосувати, пропоную кожному депутату подивитись на ці авто – розстріляні, розбомлені, побиті, як і долі їхніх власників – українських сімей, що тікали від куль та снарядів. Таких кладбищ в Україні – безліч!”, – звернувся до парламентарів керівник Волонтерського штабу “Українська команда”.
Він наголосив, що для сотень тисяч українців власне авто стало єдиним засобом порятунку, коли вони вибиралися з пекла. А для тисяч волонтерів та малого бізнесу власне авто – це можливість допомагати та підтримувати наших воїнів на передовій.
“Відібрати у людей можливість для порятунку чи допомоги – неприпустимо! Мита на ввіз авто під час війни – це не питання трьох чи п’яти тисяч доларів із машини. Це питання життя десятків тисяч наших громадян, це питання виживання малого бізнесу, забезпечення наших героїв на фронті”, – заявив Артур Палатний.
Керівник Волонтерського штабу “Українська команда” уточнив, що мита на дорогі іномарки преміумкласу можна і потрібно встановлювати.
“Але нульове мито на ввіз бюджетних авто, авто для ЗСУ і волонтерів і потрібно обов’язково зберегти. Залиште людям їхнє право рятуватися та рятувати! Залиште нульове мито на ввіз авто з-за кордону!”, – закликав народних депутатів України Артур Палатний.
Нагадаємо, 30 травня ВР одержала законопроєкт Кабміну №7418 Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування”. Автором законопроєкту є міністр фінансів Сергій Марченко.
Міністр фінансів та Уряд в цілому пропонують відновити імпортне мито, яке було скасовано законом закон №2142 (набув чинності 5 квітня ц.р.) на наступні групи (з цитатами з пояснювальної записки):
-
Для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, бо “за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 3 млрд гривень ПДВ та ввізного мита”, зокрема “сума пільг при митному оформленні телефонів сягала понад 270 млн гривень, пільги при митному оформленні одягу та взуття – понад 850 млн гривень”;
-
для підприємств, що не сплачують ввізне мито, бо “за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 0,5 млрд гривень ввізного мита”;
-
для транспортних засобів, що ввозяться громадянами, бо “в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 13 млрд гривень; ввезено більше 119 тис. автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу вартістю понад 1 млн гривень”.
В той же час, звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома).
10 червня комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, очолюваний Данилом Гетманцевим (фракція “Слуга народу”) рекомендував парламенту прийняти урядовий законопроєкт за основу і в цілому.
Фото: скрін з YouTube-каналу Артура Палатного