Керівники Департаменту комунальної власності КМДА отримали чергові підозри від правоохоронців

Керівники Департаменту комунальної власності КМДА отримали чергові підозри від правоохоронців

У службовій недбалості, через яку столична громада недоотримала більше мільйона гривень, прокурори підозрюють директора Департамента комунальної власності Андрія Гудзя (на колажі ліворуч) та його першого заступника Олега Шмуляра (на колажі праворуч). Йдеться про історію з орендою ринку “Рибалка”, що на столичному Набережному шосе. Це вже не перша підозра, висунута згаданим чиновникам правоохоронцями.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру директору Департаменту комунальної власності м. Києва та його першому заступнику в службовій недбалості, внаслідок якої столична громада недоотримала понад 1,1 млн грн за оренду майна (ч. 2 ст. 367 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з матеріалами слідства, між Департаментом комунальної власності м. Києва та приватною фірмою був укладений договір про оренду цілісного майнового комплексу “Ринок “Рибалка”, розташованого на столичній вул. Набережне шосе. При цьому орендна плата становила близько 110 тис. гривень за місяць.

“У подальшому на підставі звернення орендаря директор Департаменту створив комісію для перевірки стану цілісного майнового комплексу. За результатами перевірки були складені акти про неможливість використання орендарем цього майна через проведення робіт з ліквідації наслідків зсуву ґрунту на торгівельні павільйони. Зазначені акти стали підставою для припинення нарахування орендної плати з грудня 2018 року по жовтень 2019 року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Разом з тим, встановлено, що складення таких актів не передбачено чинним законодавством, а порядок вирішення спорів в частині придатності об’єкта до оренди відноситься до компетенції суду”, – сказано в релізі Київської міської прокуратури.

Крім того, ведуть далі прокурори, “з’ясувалося, що під час проведення робіт з ліквідації наслідків зсуву ґрунту розібрано та демонтовано комунальне майно – металоконструкції, павільйон та паркан. Однак, як встановило слідство, потреби у знятті устаткування ринку не було, а отже у період з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року цілісний майновий комплекс міг використовуватися за цільовим призначенням”.

Таким чином, висновують у відомстві, “Внаслідок несумлінного виконання службових обов’язків щодо забезпечення контролю за виконанням умов укладеного договору, а також звільнення орендаря від орендної плати у спосіб, не передбачений законодавством, територіальній громаді міста Києва завдано матеріальної шкоди на суму 1 млн. 112 тис. грн. у вигляді недоотриманих щомісячних орендних платежів”

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та здійснюється СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві.

Департамент комунальної власності КМДА з 5 листопада 2014 року очолює Андрій Гудзь, посаду першого заступника обіймає Шмуляр Олег Васильович.

За час роботи на цій посаді він неодноразово піддавався критиці з боку депутатів Київради, які, зокрема, звинувачували Гудзя в неефективній роботі та корупції.

Як інформувала KВ, раніше правоохоронці повідомили про підозру у службовій недбалості та зловживанні службовим становищем директору Департаменту комунальної власності міста та його першому заступнику. На переконання прокурорів, чиновники допустили порушення при розрахунках орендної плати за користування комунальним майном. Внаслідок таких дій збитки територіальної громади становлять понад 200 тис. гривень.

Читайте: Злочинні преференції: Андрію Гудзю “світить” до 5 років в’язниці

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4