Кіберполіція викрила зловмисників, які несанкціоновано втручались у роботу сервісу “Електронна черга”

Кіберполіція викрила зловмисників, які несанкціоновано втручались у роботу сервісу “Електронна черга”

Кіберполіція та Державна міграційна служба України викрили групу зловмисників, які несанкціоновано втручались в роботу електронних систем державної установи з виготовлення паспортних документів. За скоєний злочин фігурантам кримінальної справи може загрожувати до 15 років позбавлення волі.


Про це, як передає KВ, повідомили у Центрі обслуговування громадян “Паспортний сервіс”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що майже з перших днів роботи відокремленого підрозділу ДП “Документ” у Польщі в мережі Інтернет почали з’являтися повідомлення про можливість швидкої реєстрації в електронній черзі для оформлення документів за грошову винагороду.

“Наразі Кіберполіція та Державна міграційна служба України спільно зі слідчими Печерського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві викрили групу зловмисників, які несанкціоновано втручалися в роботу електронних систем державної установи з виготовлення паспортних документів”, – повідомили у “Паспортному сервісі”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що злочинна група, яку організувала 43-річна мешканка Сумської області за участі чотирьох своїх знайомих, перешкоджала громадянам України отримувати талони у електронній черзі для оформлення паспортних документів. 

“Натомість фігуранти кримінальної справи налагодили схему реєстрації в електронній черзі за винагороду у розмірі від 800 до 1500 грн”, – додали у Центрі обслуговування громадян.

Поліцією задокументовано, що злочинна схема функціонувала з червня 2022 року, і за цей час вже понад 150 громадян України скористалися послугами зловмисників.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинені під час дії воєнного стану Кримінального кодексу України). 

За скоєне зловмисникам може загрожувати до 15 років позбавлення волі. Вирішується питання щодо оголошення підозри учасникам злочинної групи. 

“Вкотре наголошуємо, що реєстрація в електронній черзі є безкоштовною.

Закликаємо не користуватися послугами шахраїв. Всі факти несанкціонованого втручання в роботу електронних систем документуються та направляються до компетентних правоохоронних органів України для вжиття відповідних заходів реагування”, – наголосили у Центрі обслуговування громадян “Паспортний сервіс”.

Читайте: Столичний “благодійник” переправляв за кордон призовників, але попався прокурорам: черговий незаконний “шлях” перекрито


Фото: Mind.ua

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4