В липні Київ побив чотири температурні рекорди – аномальна спека стає для міста нормою. Одним з пояснень є поява та посилення над столицею ефекту “куполу тепла”, для зменшення інтенсивності якого влада має вивчати закордонний досвід розвитку урбаністичних просторів та системно впроваджувати заходи, здатні зменшити навколишню температуру.
Про це в своїй авторській колонці для KV розповів перший заступник голови постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Володимир Кравець (фракція “ОПЗЖ”).
“Проблема підвищеної спеки в містах – це світова ситуація, а не виключно український феномен. На початку липня в Канаді реєстрували пікові температури, а раптова смертність збільшилась майже вдвічі. Там погодну аномалію так само пояснювали впливом “куполів тепла” над містами. Багато відповідних досліджень проводять вчені та урбаністи зі США”, – поділився Кравець.
За словами депутата, розв’язання проблеми має включати комплекс заходів.
“Аномальна спека в столиці вже починає бути нормою. А тому влада має ретельно придивлятися до способів покращення міського середовища, здатних знизити ефект “теплового купола” над столицею. Нові рекомендації щодо покрівель, а також перехід на світлі кольори на муніципальних спорудах, розбудова парків та висадках високих дерев вздовж пішохідних тротуарів, збільшення кількості фонтанів, а також принаймні тестове використання нових матеріалів для дорожнього покриття – це кроки, які можуть бодай частково допомогти киянам переживати пікові спекотні дні”, – наголосив Володимир Кравець.
Нагадаємо, У Києві протягом липня встановлено 4 температурні рекорди. Відзначено 17 днів із максимальною температурою повітря вище +30°С.
Фото: KV