Київ повернули до рейтингу найдорожчих для життя міст світу, де він посів 132 місце зі 173. Порівняно з 2021 роком, цьогоріч місто опустилося на 14 поділок.
Про це, як передає KВ, йдеться у дослідженні Economist Intelligence Unit.
Як підкреслили у звіті, у 2022 році столиця не входила до рейтингу через російську агресію. Але вже цьогоріч місто посідає 132 місце, що є нижчим на 14 поділок у порівнянні з результатами 2021 року. Тоді Київ займав 118 місце.
Також зауважується, що через відсутність у дослідженні даних за 2022 рік, ціни в Києві не враховували в розрахунку середньої інфляції.
EIU порівнює понад 400 показників цін більш ніж на 200 продуктів і послуг у 173 містах.
“Дослідження вартості життя в усьому світі (WCOL) проводилося EIU з 14 серпня до 11 вересня 2023 року, на підставі цін на найбільш часто використовувані товари та послуги. У найбільших містах світу за останній рік ціни зросли в середньому на 7,4%, у перерахунку на місцеві валюти. Це трохи повільніше, ніж зростання цін на 8,1% за 2022 рік, але значно вище за тенденції 2017-2021 рр.”, – повідомили у пресслужбі Economist Intelligence Unit Limited.
Згідно звіту дослідження, перше і друге місця за “дорожнечею” життя ділять Сінгапур (Азія) і Цюріх (Європа), третє і четверте – Нью-Йорк (США) і Женева (Європа). У десятку дорогих міст також входять інші міста Азії, США та Європи, а саме: Гонконг, Лос-Анжелес, Париж, Копенгаген, Тель-Авів (Ізраїль) і Сан-Франциско. На Західну Європу припадає чотири з десятка найдорожчих міст у рейтингу, причина – постійна інфляція і зростання цін на продукти харчування та одяг разом із підвищенням курсу євро і валют регіону.
Міста Китаю впали в рейтингу через повільне відновлення економіки після пандемії COVID-19, зниження споживчого попиту та знецінення валюти. Найвища інфляція WCOL у Каракасі (Венесуела), де ціни зросли на 450% минулого року.
Найдешевшим містом у світі, як і раніше, залишається Дамаск (Сирія). У російських містах Москві та Санкт-Петербурзі спостерігається найбільше падіння показників – на 105 позицій до 142-го місця і на 74 позиції – до 147-го місця відповідно – через введені санкції.
Читайте: Київ та область не потрапили до переліку лідерів з відновлення будівництва житла
Фото: з відкритих джерел