Київрада дала відмашку черговій житловій забудові біля метро “Героїв Дніпра”

Київрада дала відмашку черговій житловій забудові біля метро “Героїв Дніпра”

Столична міськрада погодила зміну цільового призначення ділянки на просп. Оболонському, 52 – біля станції метро “Героїв Дніпра” і ринку “Оболонь”. Таким чином орендар цієї землі – ТОВ “Форца Груп” (компанія має полтавське “коріння”) – зможе побудувати 23-поверховий житлово-офісний комплекс на місці колишнього магазину будматеріалів. При цьому, депутати заплющили очі на те, що Детальний план території (ДПТ), до якої входить ця ділянка, наразі оскаржується в суді, а чергові багатоповерхівки в даній місцевості, схоже, посилять транспортні та соціальні проблеми Оболонського району. 

Як стало відомо KВ, 2 березня 2023 року Київрада під час свого пленарного засідання без обговорення підтримала проєкт рішення щодо зміни цільового призначення ділянки та зміни орендаря земельної ділянки на просп. Оболонському, 52 в Оболонському районі Києва (№08/231-210/ПР від 25 січня 2022 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктами подання даного проєкту рішення виступили заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень Петро Оленич і Департамент земельних ресурсів КМДА.У сесійній залі за його погодження проголосували 66 депутатів.

Мова йде про земельну ділянку площею 0,57 га з цільовим призначенням “для експлуатації та обслуговування фірмового магазину”, яку в столичної громади з 30 серпня 2002 року орендує ПАТ “Фірмовий магазин “Будматеріали” (кадастровий номер ділянки – 8000000000:78:036:0010). Згідно із затвердженим проєктом рішенням, депутати Київради внесли зміни до вказаної орендної угоди, щоб орендарем цієї землі стало ТОВ “Форца Груп”, а цільове призначення стало “для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгівельного призначення та підземним паркінгом”. Термін дії договору оренди при цьому не змінюється – угода як і раніше розрахована до 30 серпня 2027 року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як зазначено в документі, згідно з Генпланом Києва, за функціональним призначенням ця ділянка входить до території громадських будівель та споруд. Разом з тим, відповідно до ДПТ північно-західної частини Оболонського району, де знаходиться ця земельна ділянка (затверджено рішенням Київради №2242/2283 від 31 серпня 2021 року), її функціональне призначення відрізняється – “територія багатоквартирної житлової забудови (17 поверхів і вище)”. Нагадаємо, громада Оболонського району раніше наголошувала на тому, що реалізація цього ДПТ може призвести до значного посилення навантаження на транспортну та соціальну інфраструктуру даної місцевості та навіть руйнації окремих будівель.

Читайте: Община Оболони считает, что проект ДПТ района не учитывает их потребности и особенностей территории


У проєкті рішення уточнюється, що на вказаній ділянці розташована нежитлова будівля площею 2,2 тис. кв.м (за даними місцевих блогів, раніше там “базувався” магазин будівельних матеріалів, а наразі ці приміщення використовує один із банків та магазин “секонд-хенда”. – КВ). Її власником раніше було ПАТ “Фірмовий магазин “Будматеріали”, яке у липні 2018 року продало цей об’єкт ТОВ “Форца Груп”. При цьому, у документі зазначено, що право оренди на дану ділянку за вказаним ТОВ було зареєстровано  ще 8 вересня 2021 року (про це були внесені відповідні відомості до Держреєстру речових прав на нерухоме майно). Тобто, депутати по суті формально засвідчили вже доконаний факт.

Зазначимо, що 11 червня 2022 року Управління правового забезпечення діяльності Київради  повернуло вказаний проєкт рішення без погодження. 

Зокрема, у правовому висновку зазначено, що код виду “нового” цільового призначення, запропонований до затвердження (02.10 “для будівництва і обслуговування житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгівельного призначення та підземним паркінгом”) не відповідає функціональному призначенню землі, визначеному згаданим вище ДПТ. Дане зауваження юристів Київради є досить дивним, адже спеціальним Класифікатором, який було затверджено Кабінетом Міністрів України та на який є посилання в правовому висновку, дозволяється таке співвідношення коду виду цільового та функціонального призначень. 

Також юристи Київради у своєму висновку  вказали на те, що вносити до договору оренди нового орендаря, який є новим власником розташованої на ділянці будівлі, взагалі не потрібно – мовляв, Земельний кодекс України не вимагає таких змін до угод. Крім того, в Управлінні правового забезпечення звернули увагу на те, що ДПТ, до якого входить ця ділянка, наразі оскаржується в судовому порядку. Чи було депутатами відхилено такий висновок, наразі невідомо – під час пленарного засідання цей момент народні обранці не проговорювали.

Як раніше повідомляла KВ, ТОВ “Форца Груп” має полтавське “коріння”. Зокрема, керівник цієї компанії Олександр Путівник також є директором ПП “Полтавський гостинний двір”замовника будівництва житлового комплексу преміум-класу “Парковий” на просп. Першотравневому в Полтаві біля місцевого парку “Перемога” і  літературно-меморіального музею Івана Котляревського. 

Читайте: Біля станції метро “Героїв Дніпра” збираються побудувати черговий висотний ЖК


Нагадаємо, Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов’язки керівниці даної структури з 2 квітня 2021 року). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував згаданий вище Петро Оленич, який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА та курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Фото: “Моя Оболонь”

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4