Київрада доручила “бюджетникам” при проведенні тендерів моніторити ціни в Інтернет-магазинах

Київрада доручила “бюджетникам” при проведенні тендерів моніторити ціни в Інтернет-магазинах

Столична міськрада офіційно доручила розпорядниками бюджетних коштів при здійсненні публічних закупівель приймати низку “управлінських рішень”. Зокрема, тепер структурні підрозділи КМДА і КП перед проведенням тендерів мають моніторити ціни на товари та послуги в інтернет-маркетплейсах і публікувати результати такого моніторингу. За задумом, усе це має дозволити мінімізувати можливість завищення цін та зменшити рівень сприйняття корупції киянами. Втім, чи матиме таке рішення якийсь ефект на практиці, прогнозувати важко, адже за законодавством “бюджетники” і так повинні дотримуватися “ринкових умов” при визначенні цін.


Як стало відомо KВ, сьогодні Київрада під час свого пленарного засідання затвердила проєкт рішення “Про окремі питання забезпечення ефективного та результативного використання коштів бюджету Києва під час здійснення публічних закупівель” (№08/231-1477/ПР від 23 листопада 2023 року).


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Суб’єктами його подання виступили секретар столичної міськради Володимир Бондаренко і депутат Дмитро Білоцерковець (фракція “УДАР”).


Згідно з прийнятим рішенням, Київрада рекомендувала розпорядникам бюджетних коштів – структурним підрозділам Київської міськдержадміністрації (КМДА), столичним КП та іншим установам – при проведенні закупівель здійснювати низку управлінських рішень. Зокрема, вони мають перед оголошенням тендерів проводити моніторинг цін на аналогічні предмети закупівлі в інтернет-маркетплейсах, визначати очікувані ціни закупівель на основі такого моніторингу, включати до тендерної документації інформацію про таке дослідження цін тощо.


На переконання Бондаренка і Білоцерковця, усе це, серед іншого, дозволить визначати ціну відповідно до умов ринку, мінімізувати можливість завищення цін замовниками при проведенні закупівель, зменшити рівень сприйняття корупції при їх здійсненні тощо. Адже, мовляв, проблема сприйняття корупції у суспільстві “безумовно є актуальною для членів територіальної громади Києва”.


Варто зазначити, що, згідно із законодавством України, ціни на тендерах і без цього повинні формуватися в тому числі відповідно до ринкових умов – розпорядники бюджетних коштів не мають права “брати їх зі стелі”. А тому, схоже, таке рішення є скоріше виключно “іміджевим” – воно було прийнято для того, щоб вчергове “на папері” задекларувати боротьбу з корупцією в столиці.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Як раніше повідомляла KВ, протягом повномасштабної війни громадськість, експерти та правоохоронці неодноразово “ловили” посадовців підрозділів столичної мерії та КП на різних порушеннях при здійсненні закупівель. Це послугувало причиною для прийняття міською владою низки рішень, які б унеможливили такі “гріхи” та допомогли притягнути до відповідальності порушників.


Так, 13 липня 2023 року Київрада погодила рішення про створення ТКК з питань перевірки видатків бюджету Києва під час дії правового режиму воєнного стану. Даний орган, зокрема, повинен перевіряти передумови публічних закупівель, обґрунтування предмета закупівлі, розмір бюджетного призначення та очікувану вартість закупівлі. За результатами перевірки ця комісія повинна надати Київраді пропозиції “щодо мінімізації корупційних ризиків у процесі проведення публічних закупівель та коригування пріоритетності витрат з міського бюджету Києва під час війни”. 

Головною причиною створення даної комісії стали скандали навколо сумнівних закупівель, які протягом останнього року здійснюють різні міські структури. Серед таких, нагадаємо – закупівля музичних інструментів в укриття для психологічного розвантаження дітей на понад 890 тис. гривень та комплектів овочерізок на понад 1,5 млн гривень Управлінням освіти Дніпровської районної в Києві державної адміністрації (РДА), заміна плитки на перетині вул. Пирогова та бул. Шевченка вартістю майже 3 млн гривень, яку замовляло КП ШЕУ Шевченківського району, тощо.


Читайте: У Київраді перевірять обгрунтованість видатків з міського бюджету під час воєнного стану

9 листопада 2023 року депутати Київради затвердили попередній звіт цієї ТКК. Таким чином, депутати прийняли до відома чимало фактів порушень у роботі низки структурних підрозділів КМДА та підзвітних їй комунальних закладів. Зокрема, йдеться про чисельні фінансові зловживання при проведенні ремонтних робіт в госпіталі ветеранів війни в Пущі-Водиці, на яких, за попередніми даними окремих журналістів та депутатів, міська скарбниця, внаслідок завищення цін на будівельні матеріали, може втратити до 600 млн гривень. 


При цьому, зі звіту було виключено рекомендацію щодо звільнення низки посадовців, які явно причетні до вказаних “гріхів” – серед іншого, це стосується директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург (на колажі в центрі). Разом з тим, у столичному муніципалітеті вже очікують кримінальні справи щодо порушників законодавства і анонсують нові викриття, адже робота ТКК продовжена ще на один рік.


Читайте: У Київраді зафіксували “корупційний безлад” під час війни


Фото: KВ


КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Banner
QlU7mDx4