Київрада не підтримала направлення звернення до Кабміну щодо відновлення “будівельних перевірок”

Київрада не підтримала направлення звернення до Кабміну щодо відновлення “будівельних перевірок”

Столична міськрада не підтримала направлення звернення до Кабінету Міністрів щодо відновлення перевірок у сфері державного архітектурно-будівельного контролю під час дії воєнного стану. Відповідний проєкт рішення двічі не набрав необхідної кількості голосів. Вочевидь, причиною стала діаметрально протилежна позиція щодо цього питання у різних політичних сил Київради. Так, деякі депутати вважають, що такі перевірки є тиском на бізнес, а інші – що без цих заходів контролю міській владі дуже важко зупиняти резонасні забудови.


Про це KВ стало відомо в ході сьогоднішнього засідання Київради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Так сталось, що депутатський корпус не наважився попросити Кабінет Міністрів України відновити заходи державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану у сфері державного архітектурно-будівельного контролю.


Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-1309/ПР від 18 жовтня 2023 року виступив депутат Київради Максим Кухарський (фракція “Європейська солідарність”). Цей документ двічі не набрав необхідної кількості голосів – 54 та 57 голосів “за”. 


Як зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення, 13 березня 2022 року Кабмін своєю постановою №303 фактично заборонив проведення цих перевірок. Виключенням для здійснення таких заходів були визначені окремі випадки – “за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини; захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов’язань України”. І при цьому постановою було передбачено, що рішення про проведення таких перевірок мають приймати не ті органи, які їх здійснюють, а Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.


На переконання Максима Кухарського, через це процедура проведення позапланових заходів державного архітектурно-будівельного контролю на сьогодні є доволі ускладненою. У зв’язку з цим, як зазначив депутат, Кабінет Міністрів “має вжити невідкладних заходів для належного захисту прав та законних інтересів громадян та недопущення порушень і свавілля у сфері містобудівної діяльності”.


Під час обговорення цього питання в сесійній залі думки депутатського корпусу щодо відновлення перевірок розділилися. Зокрема, голова фракції “Голос” Григорій Маленко заявив, що такі заходи є нічим іншим як тиском на бізнес, який у період війни і без цього переживає не найкращі часи. У свою чергу, депутат Дмитро Білоцерковець (фракція “УДАР”) зазначив, що якщо народні обранці не голосують за такі проєкти рішень, то вони не мають права запитувати, чому місто не може зупинити ту чи іншу скандальну забудову. Але, очевидно, що таку позицію підтримали не всі депутати.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Як неодноразово повідомляла KВ, під час повномасштабної війни в Києві регулярно виникають будівельні скандали – з причин незаконності забудов, відсутності реакції з боку міської влади до таких ситуацій тощо.


Наприклад, через два місяці після початку вторгнення рф, у травні 2022 року, громадськість не дала забудовникам – ТОВ “Вуд Гейтс” і ТОВ “Систем-Буд” – встановити на на вулиці Відпочинку, 25 будівельний паркан. Містяни обурювалися тим, що зведення чергового будинку на 21 поверх негативно вплине на інфраструктуру району, яка на сьогодні переживає не найкращі часи. При цьому, громадяни вказували на те, що заяви забудовників про те, що у новому житловому комплексі будуть передбачені квартири для мешканців Бучі – не більше ніж спекуляції на темі війни. Місцева влада у свою чергу продовжувала потурати реалізації “будівельних планів”. Наприклад, станом на той період Київрада не довела до кінця історію зі створенням на цій території природоохоронного заказника, а Київська міськдержадміністрація (КМДА), схоже, видала забудовникам нові дозвільні документи на зміну анульованим.


Читайте: Спекуляції на війні та сумнівні дозволи: громадськість зупинила будівництво на вулиці Відпочинку, 25


Фото: скріншот трансляції пленарного засідання


КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Без покарання: суд закрив “прострочену” справу щодо мільйонних збитків при реконструкції київського зоопарку
Без покарання: суд закрив “прострочену” справу щодо мільйонних збитків при реконструкції київського зоопарку
12:00 Нещодавно суд закрив одну зі справ щодо “бюджетних розпилів” при здійсненні реконструкції київського зоопарку у зв’язку із закінченням строків давності та звільнив обвинувачену…
Banner
QlU7mDx4