Столична міськрада не погодила поновлення договору оренди ділянки площею 18,67 га на вул. Івана Виговського, 10-б. Цей договір ще у 2006 році було укладено з ТОВ “ВК-Інвестбуд”, яке входить до орбіти девелопера “Інтергал-Буд”. Вказана компанія вже встигла звести на вказаній землі шість будинків житлового комплексу “Сирецькі сади” та ввести їх в експлуатацію, але, схоже, процес добудови ще чотирьох будівель тепер буде ускладнено. У Київраді не пояснили причини такого “демаршу”. Примітним є факт, що пролонгацію орендної угоди, за невеликим виключенням, підтримали лише депутати, обрані від партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР”.
Як стало відомо KВ, 24 листопада 2022 року депутатський корпус Київради не підтримав питання щодо поновлення договору оренди ділянки на вул. Івана Виговського, 10-б у Подільському районі столиці для ТОВ “ВК-Інвестбуд”.
За погодження відповідного проєкту рішення №08/231-3687/ПР від 5 жовтня 2021 року в сесійній залі міськради віддали свої голоси всього 20 народних обранців (необхідний мінімум для прийняття рішення – 61 голос). Суб’єктами подачі вказаного документу виступили заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень Петро Оленич і Департамент земельних ресурсів КМДА.
Мова йде про земельну ділянку площею 18,67 га з цільовим призначенням “для будівництва житлового комплексу з об’єктами соціально-громадського призначення” (кадастровий номер – 8000000000:91:064:0001), яку ТОВ “ВК-Інвестбуд” орендує у столичної громади на підставі договору оренди, укладеного з Київрадою 26 вересня 2006 року. Термін дії цієї угоди завершився ще у вересні 2021 року, у зв’язку з чим у минулому році компанія звернулася до столичної влади із клопотанням щодо її поновлення на 5 років.
У проєкті рішення уточнюється, що на вказаній земельній ділянці розміщені житлові будинки. Це – перша черга житлового комплексу (ЖК) “Сирецькі сади”, девелопером якого виступає компанія Інтергал-Буд”. Щоправда, у проєкті рішення повідомляється лише про три будинки, введені в експлуатацію в 2021-2021 роках, тоді як станом на сьогодні їх нараховується вже шість.
Очевидно, ще три будівлі було введено в експлуатацію вже після реєстрації в Київраді вказаного документа. Усього на даній ділянці заплановано будівництво 10 будинків (поверховість від 12 до 24 поверхів), але відсутність чинної орендної угоди, схоже, може ускладнити реалізацію забудовниками їхнього проєкту
Примітно, що провал голосування по цьому питанню відбувся без жодного обговорення. Тобто, ніхто з депутатів не пояснив, чому він не підтримав цей проєкт рішення. За погодження даного документа виступили лише 18 депутатів із фракції “УДАР”, один депутат із фракції “Європейська солідарність” (мова йде про Леоніда Ємця) та секретар Київради Володимир Бондаренко (обраний до столичної міськради від того ж “УДАРу”). При цьому, голова комісії Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв (фракція “УДАР”) взагалі не взяв участі в голосуванні за даний проєкт рішення, хоча ще у липні 2022 року очолювана ним комісія одноголосно підтримала його. Ще 16 народних обранців у сесійній залі при голосуванні утрималися.
Варто зазначити, договором оренди між Київрадою і ТОВ “ВК-Інвестбуд” спочатку було передбачено, що ця компанія має передати громаді Києва 7% загальної площі будинків та сплатити до міського бюджету грошові кошти в розмірі 5% витрат на будівництво загальної площі цього ЖК до моменту здачі його в експлуатацію. Втім, ще у 2017 році ТОВ “ВК-Інвестбуд” оскаржило дані положенні угоди в судовому порядку, довівши служителям Феміди, що питання по вказаним відсоткам не можна прописувати в орендних договорах, адже такі норми прописуються в договорах пайову участь.
Аналітична система Youcontrol відносить ТОВ “ВК-Інвестбуд” до групи “Інтергал-Буд”, яка об’єднує більше восьми десятків компанії, зайнятих у сфері житлової та комерційної нерухомості. Портфоліо даної групи нараховує близько семи десятків об’єктів загальною площею понад 3,8 млн кв. м. Вказану групу традиційно пов’язують з персоною Володимира Зубика – народного депутата V-VIII скликань Верховної Ради (у VII скликанні парламенту обирався від “Партії регіонів”), президента однойменної неприбуткової організації Асоціації Підприємств будівельників “Інтергал-Буд” та одного з найбагатших людей України (у 2020 році зайняв 44 місце у ТОП-100 найбагатших українців за версією журналу “Фокус” з оцінкою капіталу у 247 млн доларів).
Читайте: Владимир Зубик: “Властям стоит задуматься, что Киев растет намного быстрее, чем его дороги”
Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов’язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував згаданий вище Петро Оленич, який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА та курує в Києві земельні та містобудівні питання.
Фото з відкритих джерел