Київська міська рада перейменувала Національний музей українського народного декоративного мистецтва з метою приведення назви комунального закладу культури у відповідність до сучасного профілю його статутної діяльності. Рішенням 74-х депутатів заклад отримав нову назву – Національний музей декоративного мистецтва України
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Київської міської ради.
Згідно з повідомленням, таке рішення було прийнято сьогодні, 23 листопада, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 74 депутатами.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, музей було створено 9 вересня 1954 року як філіал Київського державного музею українського мистецтва. Через 10 років його було перетворено з філіалу на самостійний музей, а вже у 2010 році заклад отримав статус національного і назву Національний музей українського народного декоративного мистецтва України.
“За майже 70-річну діяльність музей зібрав значну колекцію, яка складається з понад 56 тисяч одиниць творів не лише народного мистецтва, а й професійного декоративного мистецтва, з виробів українських заводів, різних інституцій, художньо-промислових закладів та художніх академій”, – зауважили Вікторія Муха.
Вона додала, що музей поряд з унікальними пам’ятками традиційної української культури презентує й сучасне мистецтво кращих українських народних та професійних майстрів. Щорічно в музеї відбуваються виставки творів професійних митців із різних куточків України. Заклад став важливою науковою та практичною базою для студентів мистецьких навчальних закладів.
“Теперішнє найменування Національний музей українського народного декоративного мистецтва не відповідає напрямкам його діяльності, є застарілим і не розкриває сучасного профілю музею, а тому потребує зміни та осучаснення на більш відповідну назву – Національний музей декоративного мистецтва України”, – наголосила Вікторія Муха.
Нагадаємо, Київська міська рада тимчасово заборонила робити в столиці нові мурали – до моменту затвердження “прозорого та відкритого” механізму погодження їх ескізів.
Читайте: На засіданні Київради вручили нагороди киянам-захисникам України
Фото: Київрада