Київрада перейменувала Управління екології та природних ресурсів КМДА в департамент з модною назвою

Київрада перейменувала Управління екології та природних ресурсів КМДА в департамент з модною назвою

Київрада вирішила перейменувати Управління екології та природних ресурсів Київської міськдержадміністрації (КМДА) в Департамент довкілля та адаптації до зміни клімату. Необхідність таких змін чиновники столичної мерії пояснили, зокрема, тим, що наразі цей структурний підрозділ “заслуговує” називатися департаментом через свої успіхи та поліфункціональність. Деякі народні обранці вказували на те, що це – не більше ніж “зміна ліжок в одному відомому будинку” і, мабуть, без внесення змін в структуру КМДА так робити не можна. На результат голосування такі зауваження не вплинули.

Як стало відомо KВ, на сьогоднішньому пленарному засіданні Київради депутатський корпус підтримав проєкт рішення “Про зміну найменування Управління екології та природних ресурсів КМДА” (№08/231-377/ПР від 11 лютого 2022 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктами подання цього документу виступили заступник голови КМДА Петро Пантелеєв та безпосередньо саме Управління екології та природних ресурсів КМДА. У сесійній залі за його погодження проголосували 77 народних обранців. 

Згідно з прийнятим рішенням, вищезгадане управління тепер буде називатися “Департаментом довкілля та адаптації до зміни клімату”. Цим же рішенням депутатський корпус затвердив його Положення та структуру.

Необхідність “підвищення статусу” цього структурного підрозділу в столичній мерії пояснили, зокрема, тим, що Управління екології та природних ресурсів КМДА, вже де-факто виконує функцію департаменту – мовляв, про це свідчить його “поліфункціональність”, яка не властива управлінням. Наприклад, в 2020 році на нього було покладено функції органу управління якістю атмосферного повітря, що зумовило додаткове навантаження на кожного працівника. “Перейменування” в Департамент повинне дозволити, серед іншого, розширити штат працівників.

Читайте: У КМДА хочуть додатково витратити на моніторинг якості повітря 240 млн гривень


Ще одним аргументом начальник цього управління назвав те, що “іноземні партнери Києва дивуються, що в столиці “екологічний” структурний підрозділ досі називається управлінням”. Найімовірніше, саме для того, щоб у останніх не виникало питань, в Положенні про Департамент чітко прописали, як він буде називатися англійською мовою: Department of environment and adaptation to climate change. Для порівняння, в Положенні про Управління такого перекладу не було.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Деякі депутати Київради не погодилися з такою позицією чиновників. Серед іншого, народні обранці вказували на те, не можна просто “перейменувати управління в департамент” – для цього насправді треба вносити зміни в структуру КМДА та приймати інші зміни для реформування роботи влади в сфері екології. Думки своїх колег коротко систематизував депутат Костянтин Богатов (позафракційний): “Це як зміна ліжок в одному відомому будинку”. Ще народні обранці висловили сподівання, що у голови КМДА Віталія Кличка колись з’явиться профільний заступник, який буде відповідати саме за напрям охорони довкілля.

Нагадаємо, Управління екології та природних ресурсів КМДА як самостійний підрозділ було створено Київрадою в грудні 2016 року – тоді його було виділено з Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА. Олександр Возний керує вказаним управлінням із 11 січня 2021 року. 

Читайте: Возный победил в конкурсе на пост начальника управления экологии КГГА


Діяльність цього структурного підрозділу вже не перший рік контролює вищезгаданий заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який також курує сфери міського благоустрою та житлово-комунального господарства.

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Banner
QlU7mDx4