Київська міська рада (КМР) збирається виділити півмільярда гривень на закупівлю дронів. Це – чергове коригування міської програми “Захисник Києва”. Раніше до цієї програми додали витрати на матеріальну допомогу киянам-захисникам та їхнім сім’ям. При цьому, коли затверджувався бюджет Києва-2024 міська влада заклала на виконання найважливішої під час війни програми “Захисник Києва” лише 13 млн гривень. На думку низки депутатів Київради, це просто смішно – на відповідні заходи в цьому році треба витратити не менше 5 млрд гривень і нарешті почати постачати для ЗСУ хоча б давно обіцяні FPV-дрони.
Про це KВ дізналася з повідомлення на сайті Київради в ході пленарного засідання 18 січня 2024 року.
“Сьогодні ми маємо ухвалити рішення та внести зміни до програми “Захисник Києва”, щоб виділити через неї наразі 500 мільйонів гривень на закупівлю дронів. Їх ми передамо військовим підрозділам”, – цитує київського міського голову Віталія Кличка сайт Київради.
Він нагадав, що “за різними програмами та джерелами столичного бюджету минулого року ми віднайшли на допомогу силам безпеки та оборони майже 7 мільярдів гривень. Тобто 10 відсотків кошторису – найбільше серед усіх міст України. А не 1 відсоток, як дехто бреше і маніпулює! Із цих 7 мільярдів майже 1 мільярд пішов на закупівлю військовими дронів різних типів. А також місто виділило кошти та закупило, за зверненням військових, засоби радіоелектронної боротьби. Які сьогодні ефективно захищають Київ”.
Мер Києва ще сказав, що “і цього року столична влада продовжить це робити, незважаючи на те, що у Києва забрали “військовий” ПДФО. При тому, що столиця і так сплачує 60 відсотків ПДФО до держбюджету”.
При цьому, як інформувала KВ, при затвердженні бюджету Києва-2024 міська влада заклала на виконання найважливішої під час війни програми “Захисник Києва” лише 13 млн гривень. На думку низки депутатів Київради, це просто смішно – на відповідні заходи в цьому році треба витратити не менше 5 млрд гривень і нарешті почати постачати для ЗСУ хоча б давно обіцяні FPV-дрони.
Втім, як з’ясовується, в минулому році влада Києва теж успішно займалася оборонними питаннями лише на словах – за 9 місяців 2023 року на виконання заходів програми “Захисник Києва” було виділено з міської скарбниці тільки 1,5 млрд гривень (при річному плані у 5,1 млрд гривень), з яких по факту було освоєно лише близько 600 млн гривень. І зовсім не факт, що до кінця 2023 року команда Кличка хоть щось витратила в рамках вказаної програми на “придбання, виготовлення БПЛА та засобів захисту військової техніки від ураження”.
Читайте: Захистити столицю: У Київраді шоковані обсягами фінансування на 2024 рік та шукають гроші на оборону
Фото: КМР