Київрада планує витратити більше 1 млрд гривень на цивільний захист у 2024-2025 роках

Київрада планує витратити більше 1 млрд гривень на цивільний захист у 2024-2025 роках

Столична міськрада затвердила нову програму цивільного захисту, розраховану на період 2024-2025 років – на зміну діючій, яка завершується цьогоріч. Всього на реалізацію заходів даної програми планується витратити 1,19 млрд гривень. Більш ніж дві третини цього фінансування влада Києва має намір направити на функціонування і технічне переоснащення Комунальної аварійно-рятувальної служби (КАРС) “Київська служба порятунку” та модернізацію існуючої системи оповіщення населення.

Як стало відомо KВ, під час учорашнього пленарного засідання Київрада погодила проєкт рішення “Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми Києва Єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДСЦЗ) на 2024–2025 роки” (№08/231-1435/ПР від 15 листопада 2023 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктом його подання виступили секретар столичної міськради Володимир Бондаренко і Департамент муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (КМДА). У сесійній залі за затвердження даного документу проголосували 79 депутатів.

Згідно з прийнятим рішенням, загальний кошторис реалізації вказаної програми на два роки становитиме 1,19 млрд гривень – 674,2 млн у 2024 році та 523 млн в 2025 році. Усі ці фінансові ресурси столична влада планує виділити з міського бюджету Києва.

Найбільше грошових коштів – 400 млн гривень – планується витратити на функціонування і технічне переоснащення КАРС “Київська служба порятунку”. Ще 371,1 млн гривень столична влада має намір витратити на реконструкцію та модернізацію існуючої системи оповіщення населення; 138,4 млн – на придбання сучасних пожежних автодрабин, аварійно-рятувальних автомобілів, пожежної техніки тощо; 97 млн – на забезпечення непрацюючого населення, яке проживає в прогнозованій зоні хімічного забруднення, засобами індивідуального захисту органів дихання і т.д.

Виконавцем даної програми визначено Департамент муніципальної безпеки КМДА, співвиконавцями – Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Києві, КАРС і Деснянську районну в Києві державну адміністрацію (РДА).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

ЄДСЦЗ – це сукупність державних структур, підприємств, установ й організацій, які забезпечують державну політику в галузі цивільного захисту в мирний час і в особливий період. Відповідно, головною метою затвердженої Київрадою програми є забезпечення належного функціонування усіх цих структур, вирішення завдань щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій тощо.

Як повідомляла KВ, наразі в Києві діє аналогічна програма, яка була затверджена рішенням Київради від №451/8024 від 12 грудня 2019 року. При цьому, спочатку вона була розрахована на період 2020-2022 років. При погодженні даного документа міська влада вирішила, що на реалізацію заходів цієї програми повинно бути витрачено 680,6 млн гривень. Надалі, у вересні 2022 року, столична міськрада внесла зміни до даної програми, відповідно до яких її було продовжено на 2023 рік зі збільшенням кошторису до 1,91 млрд гривень. У грудні минулого року депутатський корпус збільшив обсяги фінансування даної програми до 1,98 млрд гривень, в березні 2023-го – до 2,29 млрд гривень,а в жовтні 2023-го – до 2,31 млрд гривень.

Читайте: Київрада виділила додаткові кошти на закупівлю матеріалів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

Департамент муніципальної безпеки КМДАз 12 грудня 2018 року очолює Роман Ткачук (на фото). Цей посадовець нині знаходиться під підозрою як мінімум у трьох кримінальних провадженнях щодо неналежного функціонування укриттів у столиці та за фактами можливих розтрат бюджетних коштів при здійсненні різних закупівель.

Читайте: Переплата за генератори: слідчі вважають, що КМДА “подарувала” компанії Герег 1,8 млн гривень

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4