Київрада розірвала договір оренди землі під посольством росії та попросила уряд націоналізувати його будівлі

Київрада розірвала договір оренди землі під посольством росії та попросила уряд націоналізувати його будівлі

Київрада прийняла рішення розірвати укладений з посольством рф договір оренди землі на Повітрофлотському проспекті, 27 у Солом’янському районі, на якій розміщувалася ця “дипломатична установа”. Крім того, столичний муніципалітет звернувся до органів державної влади із клопотанням щодо націоналізації двох будівель посольства загальною площею 3,2 тис. кв.м.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання столичної міськради депутати підтримали проєкт рішенняПро розірвання договору оренди земельної ділянки площею 0,3984 га на Повітрофлотському проспекті, 27 у Солом’янському районі” (№08/231-394/ПР від 3 квітня 2023 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктами подання цього документу виступила група депутатів із фракції “Слуга народу”. У сесійній залі за погодження цього проєкту рішення підтримали 73 народних обранця.

Мова йде про ділянку площею 0,3984 га (кадастровий номер 8000000000:72:124:0002), договір оренди щодо якої було укладено між Київрадою та посольством російської федерації ще 5 жовтня 1999 року. Як зазначено в проєкті рішення, його затвердження дозволить “викорінити випадки надання пільгових умов у питаннях земельних відносин інституціям держави-агресора – російській федерації”, а також “сприятиме раціональному використанню землі у Києві”.

Зазначимо, під час сьогоднішнього засідання депутатський корпус також погодив направлення звернення до Кабінету Міністрів “щодо ініціювання Проєкту рішення про примусове вилучення об’єктів права власності російської федерації перед Радою національної безпеки і оборони України” (проєкт рішення №08/231-411/ПР від 7 квітня 2023 року). 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Цим зверненням столичний муніципалітет клопотав перед урядом про примусове вилучення двох будівель посольства рф за вищезгаданою адресою (загальна площа 3,2 тис. кв.м.), які де-юре належать країні-агресору. Тобто, міська влада попросила вирішити питання щодо націоналізації вказаного нерухомого майно.

Нагадаємо, дипломатичні відносини між Україною та рф було розірвано 24 лютого 2023 року – у день початку повномасштабного вторгнення на територію нашої держави. 

Разом з тим, фактично посольство країни-агресора перестало працювати за день до того – станом на 23 лютого з нього були евакуйовані працівники, а російський “триколор” зник з будівлі.

Читайте: Российское посольство в Киеве на замке, окна задраены

Фото: “УНІАН”

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4