Сьогодні, 25 травня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання депутатський корпус прийняв рішення про внесення змін до Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у столиці.
Про це KВ стало відомо з публікації Департамента промисловості та розвитку підприємництва КМДА
Зазначається, що зміни підтримали 74 депутати.
Так, тепер на період військового стану та 90 днів після його завершення столичні підприємці зможуть отримати компенсацію у 99% від суми відсотків за кредитним договором, які фактично сплачені позичальником за звітний період.
До цього, такі умови працювали під час дії карантину. Також позичальники будуть перевірятись на предмет співпраці з росією та білоруссю.
“Це сприятиме розвитку малого та середнього підприємництва, а також створенню нових робочих місць та збільшенню надходжень до бюджету міста Києва. Метою рішення є збільшення кількості суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві, які матимуть змогу отримати фінансово-кредитну підтримку. А також унеможливлення отримання цієї підтримки суб’єктами бізнесу, які пов’язані з державою-агресором”, – розповів директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Володимир Костіков.
Як раніше писала КВ, в столиці діє Комплексна програма фінансово-кредитної підтримки малого та середнього бізнесу, що передбачає виплату відсотків по кредитах на розвиток столичним бюджетом.
До програми увійшло 12 банків. Це АТ “КБ “Глобус”, АТ “Ощадбанк”, АБ “Укргазбанк”, АТ “Прокредит Банк”, АТ КБ “Приватбанк”, АТ “Кредобанк”, ПАТ “Банк Восток”, АТ “Кредитвест Банк”, АТ “Банк “Український капітал”, АТ “Таскомбанк”, АТ “Асвіо Банк” та АТ “Комерційний Індустріальний Банк”. Висловили готовність долучитись до реалізації Положення про ФКП АТ “Укрексімбанк”.
Бізнесмен може узяти кредит для поповнення оборотних коштів, закупівлі обладнання, тощо. Київська влада у свою чергу бере на себе зобов’язання погасити проценти по цьому кредиту. Бізнесмен сплачує тільки тіло кредиту, а Департамент погашає 99 % від суми відсотків за кредитним договором, які фактично сплачені позичальником за звітний період, за рахунок власних коштів.
“Наразі це — та сама рука допомоги від столичної влади малому та середньому бізнесу, якої він так потребує”, — пояснював Костіков.
Читайте: Борги по кредитах столичним підприємствам можуть бути повернені, рішення за Київрадою, – Костіков
Фото: Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА