Київрада встановила максимальний розмір грошової допомоги з “депутатських фондів”

Київрада встановила максимальний розмір грошової допомоги з “депутатських фондів”

Столична міськрада внесла зміни до Порядку використання коштів із “програми депутатських фондів”. Зокрема, відтепер офіційно встановлено максимальний розмір матеріальної допомоги, яку кияни можуть отримати з бюджета міста – 80,5 тис. гривень. Серед іншого, Київрада “диверсифікувала” перелік документів, необхідних для отримання цих коштів – за принципом “чим більше грошей – тим більше папірців”. 

Як стало відомо KВ, учора Київрада під час свого пленарного засідання погодила внесення змін до Порядку використання коштів Програми вирішення депутатами міськради соціально-економічних проблем, виконання передвиборчих програм та доручень виборців на 2021 – 2025 роки в умовах воєнного стану.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-338/ПР від 16 березня 2023 року виступила комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Під час пленарного засідання за цей документ проголосував 81 депутат.

Згідно з прийнятим рішенням, столична міськрада встановила максимальний розмір матеріальної допомоги, які депутати можуть надавати киянам за рахунок т.зв. “депутатських фондів” столичного бюджету. Мова йде про суму 80,5 тис. гривень, що дорівнює 30 прожитковим мінімумам. Раніше “стелі” цієї фінансової допомоги не було, а тому народні обранці могли самостійно обирати, скільки і кому вони можуть виділити фінансових ресурсів – інформація про це була озвучена під час пленарного засідання.

Також Київрада змінила процедуру подання документів, необхідних для отримання згаданої матеріальної допомоги. Зокрема, було “диверсифіковано” перелік таких документів, тобто впроваджено принцип “чим більше грошей – тим більше документів”. Наприклад, для отримання допомоги на суму до 3,7 тис. гривень громадяни повинні подавати мінімальний пакет документів, на суму від  3,7 тис. до 13,4 тис. гривень – більше таких “папірців” (на такий розмір допомоги, зокрема, вже можуть претендувати громадяни, у яких було пошкоджено житло та які втратили на війна членів своєї родини. – KВ).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначимо, початковим варіантом проєкту рішення також було передбачено внесення до вказаного Порядку одного обмеження – стосовно того, що на отримання матеріальної допомоги з “депутатських фондів” не можуть претендувати помічники-консультанти депутатів Київради. Можливо, так хотіли зробити, щоб “не підставляти” народних обранців під порушення Закону України “Про запобігання корупції”. Втім, 16 березня 2023 року бюджетна комісія міськради виключила відповідний пункт. 

Як повідомляла КВ, Програма вирішення депутатами міськради соціально-економічних проблем, виконання передвиборчих програм та доручень виборців на 2021-2025 роки була затверджена рішенням Київради №10/10 від 14 грудня 2020 року.

Відповідно до цієї програми кожен із 120 депутатів Київради зможе протягом найближчих 5 років на свій розсуд розпоряджатися 1 млн гривень на рік. Тоді було вирішено, що загальний обсяг т.зв. “депутатських фондів” (формуються за рахунок коштів столичного бюджету. – KВ) на п’ять років складе біля 1 млрд гривень, що майже вдвічі більше, ніж у попередню каденцію міськради. Надалі, 11 жовтня 2022 року, столична міськрада збільшила обсяги фінансування Програми на минулий рік на 60 млн гривень – загальний кошторис програми було збільшено з 1 млрд гривень до 1,1 млрд гривень

Читайте: Київрада збільшила розмір “депутатських фондів” у поточному році на 60 млн гривень

При ухваленні цього рішення міськрада визначила, що кошти із цих фондів депутати можуть витрачати на благоустрій, покращення матеріально-технічної бази бюджетних установ, надання матеріальної допомоги різним категоріям громадян тощо. Але надалі столичний муніципалітет вже неодноразово змінював перелік напрямків, на які народні обранці можуть направляти кошти із “депутатських фондів”. 

Наприклад, у вересні 2021 року Київрада дозволила депутатам виплачувати з цих коштів матеріальну допомогу ВПО. 

А березні 2022 року, після початку активної фази війни в Україні, міськрада повністю змінила список потенційних отримувачів – увага була зосереджена на військовослужбовцях, про ВПО вже мови не було. Це було зроблено на період дії воєнного стану в Україні. 

У серпні 2022-го Київрада “повернула” ВПО до переліку осіб, які можуть отримувати допомогу з міського бюджету через депутатів муніципалітету.

Читайте: Київрада дозволила депутатам виплачувати матеріальну допомогу внутрішньо переміщеним особам

Нагадаємо, комісію Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку з початку діючого IX скликання, з 8 грудня 2020 року, очолює голова фракції “Слуга народу” в міськраді Андрій Вітренко.

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція розслідує розкрадання бюджетних коштів при ремонтах “Київміськсвітлом” мереж зовнішнього освітлення
Нацполіція розслідує розкрадання бюджетних коштів при ремонтах “Київміськсвітлом” мереж зовнішнього освітлення
09:00 Головне управління Нацполіції Києва розслідує факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при проведенні капітальних ремонтів мереж вуличного освітлення на 13 вулицях в…
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
09:00 У столиці звільнено від кримінальної відповідальності чергового посадовця КП “Плесо”. Нещодавно суд закрив справу щодо службової недбалості з боку інженера технагляду Олександра Нудьги…
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
09:00 ДБР спільно з Офісом Генпрокурора пробують притягти до відповідальності осіб, які можуть бути причетними до заволодіння майном ПрАТ “ХК “Київміськбуд” на суму 282,5…
Banner
QlU7mDx4