Столична міськрада погодила чергове збільшення обсягів фінансування т.зв. “депутатських фондів”. Згідно з прийнятим рішенням, у 2024 році на це планується витратити не 120 млн гривень, як планувалося раніше, а 720 млн. Таким чином, кожен народний обранець у наступному році матиме в своєму розпорядженні 6 млн гривень для допомоги киянам, а загальний кошторис відповідної програми було збільшено до 1,8 млрд гривень. Це – більш ніж утричі більше, ніж було передбачено на “минулу” програму, яка була розрахована на період 2016-2019 років.
Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання столична міськрада підтримала внесення змін до Програми вирішення депутатами Київради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2021-2025 роки.
Суб’єктами подання відповідного проєкту рішення №08-231-907/ПР від 25 липня 2023 року виступила група депутатів з різних політичних сил.
Згідно з прийнятим рішенням, столична влада збільшила обсяги фінансування даної програми у 2024 році зі 120 млн до 720 млн гривень. Таким чином, у наступному році кожен депутат Київради зможе розпоряджатися не 1 млн гривень, як це було передбачено донині, а 6 млн гривень. Ці грошові кошти планується виділити з міського бюджету Києва. Відповідно, загальний кошторис даної програми на п’ять років було збільшено з 1,2 млрд гривень до 1,8 млрд гривень.
У пояснювальній записці до проєкту рішення уточнюється, що за період з 1 січня по 25 липня 2023 року на виконанні заходів вказаної програми було витрачено 250,8 млн гривень або 42,7 % до річних планових призначень. А тому, мовляв, зважаючи на високий рівень освоєння коштів і задля того, щоб програма працювала ефективно, потрібно збільшити кошторис.
Як повідомляла KВ, Програма вирішення депутатами міськради соціально-економічних проблем, виконання передвиборчих програм та доручень виборців на 2021-2025 роки була затверджена рішенням Київради №10/10 від 14 грудня 2020 року.
Тоді було вирішено, що кожен із 120 депутатів Київради зможе протягом найближчих 5 років на свій розсуд розпоряджатися 1 млн гривень на рік. Але надалі, у листопаді 2022 року, столична влада збільшила цю суму до 6 млн гривень. Відповідно, спочатку передбачалося, що загальний обсяг т.зв. “депутатських фондів” на п’ять років має скласти трохи менше 1 млрд гривень, але в результаті загальний кошторис програми було збільшено до 1,2 млрд гривень. Для порівняння, попередньою аналогічною програмою, яка була розрахована на період 2016-2019 років, було передбачено фінансування на суму 552,9 млн гривень.
Ще при затвердженні “нової” програми міськрада визначила, що кошти із цих фондів депутати можуть витрачати на благоустрій, покращення матеріально-технічної бази бюджетних установ, надання матеріальної допомоги різним категоріям громадян тощо. Але надалі столичний муніципалітет неодноразово змінював перелік напрямків, на які народні обранці можуть направляти кошти із “депутатських фондів”.
Наприклад, у вересні 2021 року Київрада дозволила депутатам виплачувати з цих коштів матеріальну допомогу ВПО. У березні 2022 року, після початку активної фази війни в Україні, міськрада повністю змінила список потенційних отримувачів – увага була зосереджена на військовослужбовцях, про ВПО вже мови не було, і це було зроблено на період дії воєнного стану в Україні. Але у серпні 2022-го Київрада “повернула” ВПО до переліку осіб, які можуть отримувати допомогу з міського бюджету через депутатів муніципалітету.
Читайте: Київрада встановила максимальний розмір грошової допомоги з “депутатських фондів”
Фото: KВ