Київрада змінила Положення про “Програму 70 на 30”

Київрада змінила Положення про “Програму 70 на 30”

Столична міськрада внесла зміни до Положення про конкурс проєктів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках Києва, в яких створені ОСББ і ЖБК – більш відоме як “Програма 70 на 30”. Зокрема, було розширено перелік робіт, на виконання яких влада Києва може виділяти компенсацію з міської скарбниці (було додано роботи зі встановлення в будинках вузлів обліку гарячої води, капітальні ремонти освітлення тощо), введено обмеження щодо сумарної вартості робіт, яку може компенсувати міський бюджет – тепер не більше 1 тис. гривень за 1 кв.м. загальної площі будинку.

Як стало відомо KВ, 27 жовтня 2022 року Київрада внесла зміни до свого рішення № 865/865 від 26 грудня 2014 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктами подачі цього документу виступили заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петро Пантелеєв і Департамент житлово-комунальної інфраструктури (ЖКІ) КМДА. Відповідний проєкт рішення №08/231- 810/ПР від 29 червня 2022 року в сесійній залі столичної міськради підтримали 87 депутатів. 

Нагадаємо, рішенням №865/865 від 26 грудня 2014 року столична міськрада затвердила Положення про конкурс проєктів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також у кооперативних будинках (протягом 2015-2020 років до рішення 5 разів вносились зміни. – KВ). У рамках вказаних конкурсів столична влада за спеціальною конкурсною процедурою компенсує міським ОСББ і житлово-будівельним кооперативам (ЖБК) частину їхніх витрат на проведення робіт з ремонту та реконструкції житлових багатоповерхівок із бюджету Києва. Мова йде про компенсацію у розмірі 70%, ще 30% повинні сплачувати самі управителі будинків. Саме через цю пропорцію дані конкурси неофіційно називають “Програмою 70 на 30”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно зі змінами, внесеними до вказаного рішення 27 жовтня 2022 року, Київрада, зокрема, розширила перелік робіт, на виконання яких столична влада може виділяти компенсацію з міської скарбниці. Зокрема, тепер ОСББ і ЖБК зможуть витрачати ці кошти на модернізацію індивідуальних теплових пунктів. Раніше Положенням були передбачені лише капітальний ремонт, реконструкція, переоснащення і встановлення такого обладнання. Також столична влада дозволила виконувати в рамках “Програми 70 на 30” роботи зі встановлення в будинках вузлів обліку гарячої води, капітальні ремонти електричного освітлення у місцях загального користування, реконструкцію і технічне переоснащення систем електропостачання тощо.

Серед іншого, столична влада ввела норму, згідно з якою сумарна вартість робіт, яку компенсує міський бюджет, не повинна перевищувати 1 тис. гривень за 1 кв.м. загальної площі будинку. Раніше таких обмежень Положенням не було передбачено.

Як вказано в затвердженому проєкті рішення, його прийняття “сприятиме підвищенню зацікавленості власників житлових та нежитлових приміщень в житлових будинках у створенні ОСББ та реалізації енергоефективних заходів у житловому фонді”. У свою чергу спільне фінансування таких заходів за рахунок коштів бюджету Києва та коштів ОСББ і ЖБК “дозволить на належному рівні утримувати житловий фонд міста, подовжить термін експлуатації житлових будинків, скоротить споживання енергоресурсів у житловому фонді та стимулюватиме населення ощадливо ставитися до свого майна”.

Зазначимо, в проєкті рішення вказано, що усього для участі в таких конкурсах в 2022 році було подано 143 заявки (одна була відкликана), а на компенсацію відповідних робіт у поточному році в столичному бюджеті передбачено 172,2 млн гривень.

Нагадаємо, 7 жовтня 2021 року Київрада створила КП “Фонд модернізації та розвитку житлового фонду Києва”. Відповідним рішенням столична влада передбачила, що дане підприємство “у майбутньому” буде обслуговувати т.зв. “Револьверний фонд”, який буде сформований за рахунок коштів міського бюджету і з якого ОСББ та ЖБК зможуть отримувати позики під 3% на реконструкцію та капітальні ремонти багатоквартирних будинків, модернізацію інженерних мереж у них тощо. 

Читайте: Киевсовет создал “Револьверный фонд”: пока что “на бумаге”

Втім, більш ніж за рік це КП так і не розпочало свою роботу, адже лише 14 липня 2022 року столична міськрада затвердила розроблений КМДА статут Фонду, без якого його діяльність неможлива.

Департамент ЖКІ КМДА з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. Діяльність цієї структури з серпня 2014 року контролює згаданий вище заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Фото: КМДА

КиївВлада


Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4