Київська міська рада звернулась до Президента України Володимира Зеленського та Кабінету міністрів Дениса Шмигаля з проханням вжити заходи та вирішити питання влаштування Національного військового меморіального та Київського міського військового кладовищ у межах столиці для належного вшанування захисників та захисниць України.
Про це KВ стало відомо з засідання Київської міської ради, яке відбулося вчора 2 листопада
На своєму засіданні Київська міська рада звернулась до Президента Володимира Зеленського та Кабінету міністрів Дениса Шмигаля щодо облаштування Національного військового меморіального та Київського міського військового кладовищ. Дане звернення підтримали 76 депутатів.
У зверненні вказується, що станом на 2 листопада питання створення Національного військового меморіального кладовища та Київського міського військового продовжують залишатись невирішеними.
“Київська міська рада продовжує вважати, що Національне військове меморіальне кладовище має знаходитись на території столиці України – міста Києва, з метою віддати належну шану полеглим захисникам та захисницям України. Більше того, розташування Національного військового меморіального кладовища саме на території міста Києва – це знак поваги не тільки до полеглих Захисників та Захисниць України, але і до членів їх родин”, – йдеться в рішенні міськради.
В рішенні вказується, що зволікання із початком функціонування Національного військового меморіального кладовища, яке триває майже півтора року, призводить до значних негативних наслідків: починаючи від зберігання тіл полеглих Захисників та Захисниць України, і закінчуючи значним суспільним резонансом.
Зазначимо, що перед засіданням мер Києва Віталій Кличко зазначив, що у травні Парламент прийняв закон, який передбачає створення Національного військового меморіального кладовища та досі не підписаний президентом.
“Цей закон мав би врегулювати проблемні питання створення Національного військового меморіального кладовища в Биківні. Натомість, у серпні Уряд ухвалив постанову, якою визначив нове місце розташування Національного Меморіалу – на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району. Відтак, питання створення Національного військового меморіального та Київського міського військового кладовища так і залишаються невирішеними”, – зазначив Кличко.
Також перед голосуванням до столичних депутатів звернулась із трибуни зали Київради мати загиблого захисника Маріуполю воїна “Азову” Владислава Литвиненка (позивний Вектор) Віра. Вона просила підтримати звернення до президента та Кабміну щодо облаштування Національного військового меморіального кладовища у межах столиці.
Вона зазначила, що представники центральної влади без погодження з родинами загиблих захисників вирішили побудувати Національне військове кладовище на території Гатненської сільської територіальної громади – за 10 км від столиці, хоча обіцяли створити меморіал для загиблих військових у межах Києва.
Читайте: Захисників Маріуполя хочуть поховати на Київщині – рідні проти, – журналістка
Нагадаємо, Кабінет міністрів схвалив реалізацію до 30 липня 2025 року експериментального проекту з проектування Національного військового меморіального кладовища на території Гатненської сільської територіальної громади (Фастівський район Київщини). При цьому, навесні Верховна Рада (ВР) прийняла все ще не підписаний Президентом законопроект, що передбачав будівництво Меморіалу на Броварському проспекті у Дніпровському районі міста Києва.
Читайте: Биківня замість Лисої гори: у Києві наблизились до створення військового меморіального кладовища
Фото: відкриті джерела