Правоохоронці затримали мешканця Києва, який організував схему по збути неякісних бронежилетів через соціальні мережі та меседжери. Бронежилети продавали як такі, що відносяться до 5 класу захисту, але по факту вони неефективні навіть від уламків.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Офісу генпрокурора.
Як зазначається, за процесуального керівництва Київської міської прокуратури мешканцю Києва повідомлено про підозру у шахрайстві (ч. 3 ст. 190 КК України).
За даними слідства, підозрюваний організував збут неякісних бронежилетів у тому числі представникам волонтерських організацій, які займаються допомогою ЗСУ. До протиправної схеми він залучив інших громадян України в якості пособників. Через соціальні мережі та месенджери вони рекламували продаж бронежилетів, які відносяться до 5 класу захисту та начебто містять бронепластини з високоякісної заводської сталі. У дійсності елементи захисту були виготовлені кустарним способом з використанням низькоякісних металевих пластин, що не відповідають заявленим стандартам якості, прострілюються кулями та неефективні навіть від уламків.
За даними Офісу генпрокурора, за кожен такий бронежилет ці особи отримували від 10 до 16 тис. гривен.
Повідомляється, що у ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці затримали організатора вчинення злочину. Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід. Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності та притягнення до відповідальності осіб, які до неї причетні.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного управління Нацполіції у м. Києві за оперативного супроводу співробітників Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.
Читайте: У Києві викрили схему продажу фальшивих посвідчень волонтера для виїзду за кордон
Фото: Офіс генпрокурора