Київські митники викрили спробу пересилання у міжнародному поштовому відправленні старовинної ікони кінця ХІХ – початку ХХ століття – “Богоматір Смоленська”. Відправник задекларував старовинний образ як сувенір. Ікону вилучено, на шахрая складено протокол про порушення митних правил.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської митниці.
Згідно з повідомленням, ікону виявили під час митного контролю відправлення, яке прямувало з України до США.
Відправник з Ізмаїлу на Одещині задекларував християнську святиню як “сувенірну ікону” символічною вартістю 87 доларів.
Зазначається, що експерти з Національного художнього музею України визначили, що ця ікона має культурну та історичну цінність.
“Святиня належить до іконографічного типу “Одигітрія” (“Путівниця”). Її можна віднести до Борисівської іконописної школи, що знаходилася на українській Слобожанщині. Нині іконописний центр Слобода Борисівка вважається історико-культурним явищем. Борисівські ікони унікальні за рахунок оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічного трактування. Зокрема, лики мають виразні мигдалевидні світлі очі з чітко окресленою верхньою повікою”, – йдеться у дописі.
Митники зауважили, що предмети, які становлять національне, історичне або культурне надбання українського народу заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях. Стосовно відправника ікони Київською митницею складено протокол про порушення митних правил, ікону вилучено.
Нагадаємо, у квітні 2023 року Київські митники виявили спробу пересилання у міжнародному поштовому відправленні старовинної ікони “Господь Вседержитель” кінця ХІХ-початку ХХ століття. Відправник з Києва задекларував християнську святиню як “настінний декор.
Читайте: Київські митники виявили у посилці до Франції радянські державні нагороди із золота та срібла (фото)
Фото: Київська митниця