Київські митники затримали колекцію друкованих видань сорокових років з бібліотеки Вернадського (фото)

Київські митники затримали колекцію друкованих видань сорокових років з бібліотеки Вернадського (фото)

Київські митники запобігли незаконному переміщенню за кордон у міжнародному поштовому відправленні колекції журналів “Советское фото” та довідників фотографа, які, за висновком експертів, мають не лише культурну, а й історичну, художню та наукову цінність. Надрукована ця періодика у 1929-1941 роках.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської митниці.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Друковані видання з явними ознаками старовини київські митники виявили під час митного контролю посилки, яка прямувала з Вінничини до Китаю. Для визначення належності видань до культурних цінностей, їх було скеровано на експертизу до Національного музею історії України.

Возможно, это изображение 2 человека, мотоцикл и текст

“За висновками експертів, збірка матеріалів, наданих до експертизи, має ознаки колекції. До неї увійшли підшивка журналів “Советское фото” 1938-1941 років, окремо – 21 журнал “Советское фото” цього ж періоду та два календарі-довідники фотографа на 1929-1931 років”, – йдеться у повідомленні.

Возможно, это изображение 1 человек и текст

Як зауважили фахівці музею, ці календарі-довідники – одні з перших спеціалізованих радянських видань, присвячених різним аспектам фотографічної справи. Видання ж “Советское фото” можна вважати унікальним свідченням як загальної радянської, так і української радянської історії. Інформація, яка міститься на сторінках видання, є цінною для дослідників історії фотомистецтва, розвитку прийомів та засобів фоторепортажу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Частина текстового матеріалу та фотоілюстрації в журналах повністю відображали всі ідеологічні засади радянської тоталітарної держави. Тож видання є цінним історичним джерелом для дослідників радянського повсякдення та особливостей радянської тоталітарної пропаганди.

Враховуючи всі ці аргументи та значну зацікавленість виданням серед колекціонерів, фахівці констатують його історичну, художню, наукову та культурну цінність.

Возможно, это изображение 2 человека и текст

Окрім іншого, на багатьох примірниках журналу є відбитки штампів, що свідчать про їх приналежність до Державної публічної бібліотеки УРСР (сучасна Національна бібліотека України ім. В.Вернадського). Збережені штампи та інвентарні номери не містять поміток про погашення, тобто ймовірно вони не були вилучені із облікової документації бібліотеки.

Возможно, это изображение отрывной талон и текст “не го за создание вместе фютографии c тем COD число непрер стор стороны оны так и фотографи промышле ной помощи CO научных, нау OICBIO ением цветной ций как над они ют пубиана урср SIBHIOTER 741007 IHB.”

Цікаво: один з примірників має штамп, який може свідчити про його належність видатному українському вченому, академіку О.Богомольцю, що надає цьому примірнику меморіального значення.

Возможно, это изображение отрывной талон и текстЗгідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво. Такого дозвільного документу митникам надано не було.

Стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Культурні цінності вилучено.

Читайте: З посилки до Болгарії київські митники вилучили українську авторську порцеляну (фото)

Фото: Київської митниці

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4