Київські Золоті ворота прикрасили сувенірну євробанкноту

Київські Золоті ворота прикрасили сувенірну євробанкноту

13 січня 2024 року Національний заповідник “Софія Київська” розпочинає реалізацію нових колекційних купюр “нуль євро” із зображенням визначної пам’ятки архітектури ХІ століття – Золотих воріт.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Національного заповідника “Софія Київська”

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомляється, це сувенірна купюра, випуск якої започаткував у 2015 року французький бізнесмен Ричард Файл (Richard Faille). Ідею випуску банкноти “нуль євро” підтримав Національний банк Франції за згодою Європейського центрального банку (ЄЦБ). Основна філософія проєкту – підтримка туризму, популяризація найважливіших культурних та історичних пам’яток, а також сприяння збереженню та матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини.

Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот (містить водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, має сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро).

Сувенірні купюри викликали справжній ажіотаж у колекціонерів, а їхня ціна іноді зростала від €1,5 до €900. 2019 року лише за півріччя у світі з’явилося майже 400 видів таких сувенірних бонів. Враховуючи, що випуск купюр здійснюється обмеженим, пронумерованим і точно каталогізованим накладом, фахівці передбачають постійне зростання їхньої ціни через певний час після завершення розпродажу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нині, коли Україна прагне до об’єднання з Європою і популяризує в світі свою багатовікову історію і культуру, у Франції було виготовлено таку лімітовану колекцію євробанкнот номіналом 0 євро із зображенням Золотих воріт, які входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО і є однієї з найвеличніших пам’яток українського народу. У ХІІІ столітті саме ці мури були одним із бастіонів, що  стали на шляху Монголо-Татарської навали, тим самим уберігши від неї країни Європи. Примітно, що ця євробанкнота вийшла невдовзі після того, як з’явилася купюра на тему досягнення миру в Україні.

Згідно з повідомленням, сувенірні банкноти мають фіолетовий відтінок, вони схожі на купюри номіналом 500 євро, а їхній розмір як у 20 євро. Старт продажів сувенірної купюри заплановано з 13 січня 2024 року. Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна буде придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею Національного заповідника “Софія Київська” (м. Київ, вул. Володимирська, 24) або замовити он-лайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі “Музейна крамничка”.

Нагадаємо, Національний банк України презентував набір із трьох срібних пам’ятних монет “Щедрик – колядка дзвонів”, який продовжує серію “Українська спадщина”. Кожна з трьох монет виконана у формі дзвоника та виготовлена зі срібла 999 проби. Набір присвячений одному з національних музичних символів України – всесвітньовідомій колядці “Щедрик” в обробці композитора Миколи Леонтовича.

Читайте: НБУ презентував набір пам’ятних монет, присвячених “Щедрику”

Фото: Національний заповідник “Софія Київська”

КиївВлада

Автор:
Бровко Ігор
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Banner
QlU7mDx4