Наприкінці липня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів внесло пропозицію щодо включення родовища озера Алмазне (Київ, Троєщина) з метою видобування піску до переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон. Після публікації КиївВлади з посиланням на Nadra.Info виявилося, що Міндовкілля внесло цю ділянку до переліку через технічну помилку і виключило озеро Алмазне, як заповідну територію, з переліку ділянок з видобування корисних копалин.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на сторінці в Facebook ГО Київського еколого-культурного центру (“КЕКЦ”).
Нагадаємо, 25 липня КВ з посиланням на Nadra.Info та відповідне рішення Міндовікілля повідомило, що Міндовкілля, серед іншого, 11 липня запропонувало виставити на аукціон ділянку Алмазна для видобутку піска.
Відповідно до листа Міндовкілля за підписом заступника міністра з питань європейської інтеграції Євгенія Федоренка, “майже вся площа ділянки Алмазна розташована в території ландшафтного заказника місцевого значення “Озеро Алмазне” (рішення Київської міської ради від 27.10.2022 № 5484/5525)”.
“Вже наступного дня генеральний директор “Київзеленбуду” Олексій Король переслав нам статтю із КиївВлади, яку директор КЕКЦ Володимир Борейко терміново показав директору Департаменту заповідної справи Міндовкілля Едуарду Арустамяну. Едуард Максимович оперативно провів перевірку: виявилося, що через технічну помилку заповідне озеро Алмазне потрапило до списку територій, де розглядався видобуток корисних копалин. Протягом години помилку було виправлено – за підписом заступника міністра Міндовкілля Олени Крамаренко на адресу Державної служби геології та надр України пішов новий лист, яким заповідне озеро Алмазне виключалось зі списку місць, відданих під видобуток корисних копалин”, – написав “КЕКЦ”.
“КЕКЦ” також подякував КиївВладі, гендиректору Київзеленбуду Олексію Королю, директору Департаменту заповідної справи Міндовкілля Едуарду Арустамяну, заступнику міністра Міндовкілля Олені Крамаренко за оперативний порятунок заповідного озера Алмазне.
KВ у свою чергу дякує Nadra.Info за фахову роботу та оперативність, і рекомендує цей ресурс усім, кому цікава та важлива політика та економіка в надрокористуванні України.
Фото: “КЕКЦ”