Київську міську систему моніторингу якості повітря розширили ще двома пунктами

Київську міську систему моніторингу якості повітря розширили ще двома пунктами

У Києві відтепер діє мережа із семи високоточних пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. На додачу до п’яти наявних місто встановило ще два пункти – на проспекті Перемоги, 97 у Святошинському районі та на вулиці Китаївській, 22 у Голосіївському районі столиці.

Про це KВ стало відомо з повідомлення КМДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що  пункти моніторингу у Святошинському та Голосіївському районах відповідають європейським стандартам і є сертифікованими.

За інформацією начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександра Возного, на встановлених пунктах в автоматичному режимі вимірюється пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), оксиди азоту (NO, NO2, NOx), оксид вуглецю (СО), діоксид сірки (SO2), озон (О3), бензол (С6Н6), а також метеорологічні показники. Всі дані фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться у зручному для користувачів форматі на сайті: asm.kyivcity.gov.ua.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Передбачається, що загальна кількість високоточних пунктів у Києві зросте до 17 одиниць. Це дасть можливість отримувати комплексну інформацію про стан атмосферного повітря в усьому місті, а також напрацювати програми поліпшення стану якості повітря у майбутньому”, – відзначив Олександр Возний.

Раніше встановлені референтні (високоточні) пункти моніторингу за станом атмосферного повітря функціонують за такими адресами:

  • вул. Архітектора Вербицького (Дарницький район);
  • вул. Харківське шосе, 7/1 (Дніпровський район);
  • вул. Турівська, 28 (Подільський район);
  • просп. Правди, 64 Г (Подільський район);
  • вул. Щусєва, 20 (Шевченківський район).

На додачу до референтних, у всіх районах столиці працюють понад 40 індикативних пунктів. Вони аналізують повітря за такими показниками, як: пил, діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з обох видів пунктів моніторингу доступні користувачам застосунку “Київ Цифровий”.

Читайте: Екологічне управління КМДА випустить в повітря чергові 40 млн гривень

Управління екології та природних ресурсів КМДА з 11 лютого 2021 року очолює Олександр Возний. Роботу цієї структури протягом більше семи років контролює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.


Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4