“Київтеплоенерго” та “Київводоканал” просять уряд продовжити термін повірки квартирних лічильників

“Київтеплоенерго” та “Київводоканал” просять уряд продовжити термін повірки квартирних лічильників

Столичні підприємства “Київтеплоенерго” та “Київводоканал” підготували звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідності пролонгації терміну повірки квартирних приладів обліку гарячої та холодної води і теплової енергії. Комунальники аргументують це тим, що через воєнний стан багато киян не могли повірити лічильники у встановлені терміни, і що брак часу на повірку викликаний, у тому числі, неузгодженостями деяких урядових постанов. Пропонується продовжити граничні терміни повірки лічильників до кінця 2023 року. 

Про це KВ дізналася з повідомлення на Офіційному порталі Києва 13 вересня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Представники згаданих підприємств нагадали на брифінгу в столиці, що “у квітні цього року Кабінету Міністрів України прийняв постанову № 440, що відновила обов’язкову повірку квартирних приладів обліку для жителів тих територій, які не є окупованими та де не ведуться бойові дії. Відповідно до прийнятого Урядом документу, лічильники з протермінованими свідоцтвами мають пройти періодичну повірку, а в іншому випадку – мають бути зняті з обліку”.

Однак до цього “більше року діяла інша постанова КМУ № 412, що дозволяла громадянам не повіряти квартирні прилади обліку через введення воєнного стану. Таким чином, у містах збільшилась кількість домогосподарств, що потребують виконання повірки”.

“А враховуючи те, що нова постанова КМУ № 440 була опублікована із запізненням на місяць, а набула чинності ще через місяць, то здійснити повірку такої масштабної кількості приладів обліку в установлені стислі терміни – протягом місяця – є фактично неможливим”, – скаржаться на стислі терміни комунальники.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“У Києві під дію Постанови потрапили більше 112 тис. лічильників гарячої води та тепла, тобто понад 11%. За даними “Київтеплоенерго”, станом на 10 вересня повірено 28 тис. приладів обліку, тобто виконано лише 20% від необхідного обсягу робіт. Тому “Київтеплоенерго” звертається до Уряду із пропозицією продовжити граничні терміни повірки до кінця 2023 року. Це дозволить проводити нарахування за фактично спожиті киянами обсяги тепла”, – пояснює директор структурного підрозділу “Енергозбут” комунального підприємства “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатін.

Про аналогічну ситуацію із квартирними приладами обліку холодної води повідомляють у ПрАТ “АК “Київводоканал”, який обліковує наразі 160 тисяч неповірених приладів обліку холодної води: “Попри те, що попит на повірку почав зростати, очевидною є необхідність продовження термінів повірки для містян. Окрім того, ми спостерігаємо випадки шахрайства. Тому звертаємо увагу киян на те, щоб замовляти повірку лише в перевірених організацій. Найкраще звертатись безпосередньо до “Київводоканалу” чи Центру комунального сервісу”, – сказав на брифінгу головний інженер Розрахункового департаменту “Київводоканалу” Євген Шкадро.

Як інформувала KВ, за вісім місяців поточного року у комунальному концерні “Центр комунального сервісу” укладено майже півтисячі договорів реструктуризації заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги. Більшість з них – за постачання теплової енергії та гарячого водопостачання. 

Читайте: У 2023 році “Центр комунального сервісу” уклав майже півтисячі договорів на реструктуризацію боргів за компослуги

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4