“Китайське попередження”: Бондаренко вимагає від чиновників КМДА і РДА інформацію щодо закупівель під час війни

“Китайське попередження”: Бондаренко вимагає від чиновників КМДА і РДА інформацію щодо закупівель під час війни

Структурні підрозділи КМДА та столичні РДА не надто охоче надають (деякі підрозділи зовсім не надають) депутатам Київради інформацію щодо закупівель, які вони здійснювали протягом 2022-2023 років. Це призводить до того, що тимчасова контрольна комісія (ТКК), яку міськрада створила в липні 2023 року для вивчення бюджетних  витрат під час війни, щоб запобігти скандалам на кшталт закупівлі барабанів та овочерізок, не може нормально працювати. Секретар Київради Володимир Бондаренко (на фото) сьогодні надав протокольне доручення щодо вирішення цієї проблеми, попередивши чиновників, що в іншому випадку їх чекає “симетрична відповідь” з боку столичного муніципалітету.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання Київради її секретар Володимир Бондаренко озвучив протокольне доручення головним розпорядникам коштів бюджету міста щодо надання депутатам – членам відповідної ТКК Київради –  інформації щодо публічних закупівель у 2022-2023 роках.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Такі управління та департаменти Київської міськдержадміністрації (КМДА), а також районні в Києві державні адміністрації (РДА) повинні надати членам ТКК з питань перевірки видатків бюджету Києва під час дії правового режиму воєнного стану. 

Про те, що чиновники не надають необхідну інформацію, під час сьогоднішнього пленарного засідання міськради повідомила голова даної ТКК Зоя Ярош (фракція “Голос”). Депутатка розповіла, що головні розпорядники надали цій комісії інформацію про видатки протягом 2022-2023 років, але із отриманням даних щодо публічних закупівель у ТКК виникли великі проблеми. 

Зокрема, деякі структурні підрозділи мерії та РДА не надають відповіді протягом 10 днів, як це передбачено Регламентом Київради, а деякі й зовсім не надіслали комісії запитувану інформацію. Зокрема, за словами Зої Ярош, таким чином “згрішили” Департамент охорони культурної спадщини КМДА, Департамент молоді та спорту та Управління туризму та промоцій КМДА, а також Дарницька і Деснянська РДА. При цьому, як зазначила депутатка, лише два підрозділи КМДА – Департамент освіти та науки та Департамент культури – надали ТКК усю інформацію в повному обсязі.

“Усе це значно ускладнює роботу ТКК, і я прошу вжити заходів, щоб у нас в подальшому не виникали скандали, як було з барабанами та іншими [історіями], що знаходять журналісти”, – підкреслила Зоя Ярош.

У відповідь на це Володимир Бондаренко публічно попередив чиновників: мовляв, якщо вони не будуть виконувати вимоги Київради, то міськрада “буде діяти в законному руслі, але повністю симетрично”.

“Я хочу, щоб це було сприйнято як перше і останнє “китайське попередження”, – заявив секретар столичної міськради.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як повідомляла KВ, рішення про створення ТКК з питань перевірки видатків бюджету Києва під час дії правового режиму воєнного стану було прийнято міськрадою на засіданні 13 липня 2023 року. 

Даний орган, зокрема, повинен перевіряти передумови публічних закупівель, обґрунтування предмета закупівлі, розмір бюджетного призначення та очікувану вартість закупівлі. За результатами перевірки ця комісія повинна надати Київраді пропозиції “щодо мінімізації корупційних ризиків у процесі проведення публічних закупівель та коригування пріоритетності витрат з міського бюджету Києва під час війни”. Крім вищезгаданої Зої Ярош, до складу цієї ТКК увійшли 7 депутатів міськради. Рішенням про створення цієї комісії передбачено, що даний орган буде працювати протягом шести місяців.

Головною причиною створення даної комісії стали скандали навколо сумнівних закупівель, які протягом останнього року здійснюють різні міські структури. Серед таких – закупівля музичних інструментів в укриття для психологічного розвантаження дітей на понад 890 тис. гривень та комплектів овочерізок на понад 1,5 млн гривень Управлінням освіти Дніпровської РДА, заміна плитки на перетині вул. Пирогова та бул. Шевченка вартістю майже 3 млн гривень, яку замовляло КП ШЕУ Шевченківського району, тощо.

Читайте: У Київраді перевірять обгрунтованість видатків з міського бюджету під час воєнного стану


Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4