Кияни і вимушені переселенці можуть безкоштовно та безвідмовно зробити необхідні щеплення в комунальних медзакладах столиці.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби КМДА з посиланням на директорку Департаменту охорони здоров’я Валентину Гінзбург.
Гінзбург зауважила, що ні пандемія COVID-19, ні військова агресія рф не скасували небезпечні інфекційні хвороби, які можуть не лише підірвати здоров’я, а й призвести до інвалідизації і навіть смерті.
“Кір, паротит, дифтерія, правець, поліомієліт, туберкульоз та інші хвороби століттями забирали життя людей. Розвиток імунопрофілактики зупинив їх стрімке розповсюдження. Проте не позбавив від них людство назавжди. І сьогодні це наш власний вибір – наражатися на небезпеку або обрати вакцинацію як єдиний по-справжньому ефективний захист”, – сказала Валентина Гінзбург.
Зазначається, що до цього вибору кожному дорослому треба поставитися з особливою відповідальністю, тим більше, коли приймає рішення за свою дитину.
Гінзбург закликала всіх мешканців Києва, незалежно від місця реєстрації, звернутися до лікаря первинної ланки – сімейного лікаря, терапевта (дорослим) або педіатра (з дитиною) і проконсультуватися щодо необхідності вакцинації чи ревакцинації.
“Ще раз наголошую для тих, хто приїхав до столиці з інших регіонів: ви маєте такі самі права на медичне обслуговування, як містяни. Бережіть себе, піклуйтеся про своїх дітей, будьте здоровими та повними сил заради себе, заради близьких, заради наближення миру в нашій країні”, – акцентувала увагу Валентина Гінзбург.
Довідка: Небезпечні ускладнення деяких інфекційних вакцинокерованих хвороб:
- кір – пневмонія, енцефаліт, пошкодження серцевого м’яза (міокардит) – можуть бути смертельними;
- паротит – гострий панкреатит, менінгіт, ураження органів слуху, чоловіче безпліддя;
- дифтерія – блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, пневмонія – можуть бути смертельними;
- правець – закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, емболія легеневої артерії, пневмонія, легенева інфекція – можуть бути смертельними;
- поліомієліт – пневмонія, міокардит, важкі кишково-шлункові розлади з кровотечею, незворотній розвиток паралічу м’язів, що призводить до деформації хребта та кінцівок. Близько 50% хворих помирають. Здебільшого через порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури.
Читайте: З початку нової фази війни у Києві більше 35 тисяч людей захворіло на коронавірус
Фото: КМДА