Патрульна поліція України оприлюднила рекомендації для українців, що варто робити, якщо виникне радіаційна небезпека.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Патрульної поліції України.
“Перше правило безпеки у будь-якій надзвичайній ситуації – зберігайте спокій! Те саме стосується і ситуацій, які ще не трапилися. Пам’ятайте, що ворог намагається дестабілізувати нас, а паніка та страх – тільки йому на руку”, – йдеться в повідомленні.
Основні правила безпеки у разі радіаційної аварії:
-
перебувайте в укритті (приміщенні):
-
тримайтесь якомога далі від стін та даху;
-
залишайтесь в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей;
-
зачиніть та ущільніть всі отвори (скотчем, змоченою тканиною);
-
вимкніть системи вентиляції (кондиціонери, обігрівачі);
-
не виходьте з укриття, допоки не буде інших вказівок від органів влади.
Також в поліції наголошують, що необхідно користуватися лише офіційними джерелами інформації: від ДСНС, поліції, місцевої влади, а також з новин по телебаченню та радіо.
Крім того, в разі надзвичайної ситуації необхідно знезаразити себе: обережно зняти верхній одяг та герметично запакувати його і тримати подалі від людей та домашніх тварин; помитися, якщо є така можливість: не можна використовувати кондиціонери для волосся, щоб не закріпити радіоактивний матеріал; не терти і дряпати шкіру, щоб радіоактивний матеріал не потрапив у рани; якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті ділянки шкіри.
Якщо немає доступу до води, необхідно скористатися вологими серветками, вологою тканиною.
“І ще порада від Міністерство охорони здоров’я України: Йодна профілактика потрібна ЛИШЕ у випадку аварії, яка ВІДБУЛАСЬ. Йодид калію токсичний для організму та “не працює” наперед”, – додають в поліції.
Нагадаємо, вчора Президент Володимир Зеленський повідомив, що росія розглядає сценарій теракту на Запорізькій АЕС з викидом радіації. Ворог вже все підготував для цього. В свою чергу у Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) зауважили, що гендиректор Рафаель Гроссі під час візиту на ЗАЕС мін у ставку-охолоджувачі не виявив. Втім підтвердили, що міни є за межами станції, а також у певних місцях всередині.
Читайте: МАГАТЕ не підтвердило заяву про замінування ставка-охолоджувача ЗАЕС
Фото: відкриті джерела