Кияни проти Палиці: завтра в Касаційному господарському суді вирішується доля столичної Садиби Терещенків

Кияни проти Палиці: завтра в Касаційному господарському суді вирішується доля столичної Садиби Терещенків

Завтра, 17 січня, в Касаційному господарському суді Верховного суду відбудеться слухання у справі щодо повернення громаді Києва Садиби Терещенків, яку понад десять років знищує ПрАТ “Центрелеватормлинбуд”. “Центрелеватормлинбуд” є підриємством з так званої “орбіти Ігоря Коломойського – групи Приват”, а з жовтня 2021 року належить Оксані Палиці – ексдружині народного депутата та лідера партії “За майбутнє” Ігоря Палиці (обида внизу на колажі ліворуч). Втім, ПрАТ “Центрелеватормлинбуд” фактично належить Ігорю Палиці, який понад 20 років записував свою власність на ексдружину. А сам Палиця залишається політичним та бізнеспартнером Ігоря Коломойського (на колажі внизу праворуч), який майже два роки перебуває під американськими санкціями.

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook Олени Терещенко, дружини колишнього мера Глухова (Сумська обл.) Мішеля Терещенка.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Друзі, завтра, 17 січня о 15.00 у приміщенні Касаційного господарського суду (вул. Копиленка, 6, зала 202, справа 910/8413/21) Верховний суд остаточно вирішить долю Садиби Терещенків: …або задовольнить позов Київської міської прокуратури й поверне Садибу у власність киян, або віддасть ПрАТ “Центрелеватормлинбуд” – на подальше знищення, зробивши понад 10 років нашої з вами безперервної боротьби за її збереження марним”, – написала Олена Терещенко.

“Від імені “Фундація спадщини Терещенків” уклінно запрошуємо у вівторок, 17 січня, о 15.00 прийти на судове засідання всіх небайдужих до долі нашої культурної спадщини, щоб підтримати позов Київської міської прокуратури, яку на суді представляє Офіс генерального прокурора, в інтересах Київради та Департаменту комунального майна [КМДА] щодо повернення Садиби Терещенків у власність київської громади проти ПрАТ “Центрелеватормлинбуд”, який вже майже знищив унікальну пам‘ятку та сподівається найближчим чином остаточно її зруйнувати”, – написала керівниця благодійної організації “Фундація спадщини Терещенків”.

Кияни проти Палиці: завтра в Касаційному господарському суді вирішується доля столичної Садиби Терещенків

Олена Терещенко нагадала, що, всупереч залізно аргументованій та повністю підтвердженій документально позиції Київської міської прокуратури, 6 грудня 2021 року суддя Господарського суду Києва Оксана Гумега віддала Садибу Терещенків ПрАТ “Центрелеватормлинбуд”, а 20 липня 2022 року Північний апеляційний господарський суд залишив це рішення в силі.

“Попередні суди вирішили, що  в Україні і досі комусь можна точнісінько, як ПрАТ “Центрелеватормлинбуд”:

– фактично вкрасти пам‘ятку архітектури з комунальної власності за типовою схемою “зміна сторони в інвестиційному зобов‘язанні”, у той час, коли перемогу в інвестиційному конкурсі отримало інше підприємство;

– легко відмовитися від усіх своїх інвестиційних зобов’язань та передачі частини відреставрованого майна Києву, уклавши фіктивну “додаткову угоду” без дати та навіть з іншими підписами (що було доведено в суді) на припинення інвестиційного договору;

– привласнити собі безцінну пам‘ятку архітектури БЕЗ виконання взятих на себе інвестиційних зобов’язань, незрозуміло яким чином оформивши на неї право власності, у той час, коли її відчуження було заборонено законодавством, а Київська міська рада не надавала дозволу на приватизацію;

– 14 років цинічно доводити пам‘ятку до руйнування, періодично здійснюючи спроби зняти з неї охоронний статус, трощити стіни, саботувати підписання та виконання охоронного договору, ігнорувати численні приписи щодо здійснення її реставрації, тощо

– у 2021 році незрозуміло як отримати лист-погодження від Департаменту охорони культурної спадщини КМДА скандального проекту забороненої пам‘яткоохоронним законодавством реконструкції пам‘ятки (назвав його реставрацією з пристосуванням) із збільшенням обсягу забудови у чотири рази;

– після отримання рішення суду та зняття арешту, накладеного на будівлю, звести чергове одоробло, до невпізнаваності спотворив пам‘ятку й позбавив її автентичності”, – наголосила Олена Терещенко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Вона запросила на судове засідання мера Києва Віталія Кличка, який зараз перебуває на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, а також міністра культури Олександра Ткаченка.

“Крім того, сподіваємося завтра на суді побачити представників Київради, юридично УПОВНОВАЖЕНИХ представляти її інтереси та готових віддано підтримувати позов в інтересах київської громади! Дуже сподіваємося, що шановний [заступник міського голови – секретар Київради] Володимир Бондаренко цього разу організує належний захист інтересів киян та цієї неповторної пам‘ятки з боку Київради”, – написала Олена Терещенко.

Особливо вона наголосила на тому, що жоден депутат Київради чи столичний нардеп-мажоритарник не відвідав попередні судові засідання. 

“У народних обранців 17 січня буде остання можливість засвідчити власну позицію, своєю присутністю підтримавши позов прокуратури в інтересах киян та зберегти унікальну пам‘ятку архітектури, колишню “перлину Києва”, яка має важливе значення для становлення української державності, оскільки саме в її приміщеннях обиралася Директорія УНР й відбулося безліч інших історичних подій”, – резюмувала Олена Терещенко.

KВ шостий рік поспіль пише про байдуже ставлення команди Кличка та всієї міської влади до долі Садиби Терещенків.

Також KВ писала, що фактичним власником ПрАТ “Центрелеватормлинбуд” є народний депутат, лідер партії “За майбутнє” Ігор Палиця – старий політичний та бізнеспартнер Ігоря Коломойського, який з березня 2021 року перебуває під американськими санкціями

Сам Ігор Палиця визнавав, що з моменту розлучення (2002 року) записував власні активи на ексдружину, бо “все має належати сім’ї”. Більш за те, за його словами, з вересня 2020 року вони знову почали жити разом, і з 2021 року нардеп декларуватиме все спільне майно. Хоча пізніше це рішення експодружжя нібито було переглянуто.

Детальніше про долю Садиби Терещенків: Касаційний суд може повернути киянам садибу Терещенків

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4