Кличка просять прибрати табличку зі Столаром з Музея історії Києва

Кличка просять прибрати табличку зі Столаром з Музея історії Києва

У середмісті столиці, на будівлі Музею історії Києва що по вулиці Богдана Хмельницького, 7, все ще знаходиться “подячна” табличка з прізвищами Алієва і Столара, які свого часу “подарували” цю споруду місту. Кияни вимагають від влади демонтувати згадування про одіозних забудовників зі стіни музею.

Про це, як передає KВ, заявив у себе на Facebook- сторінці колишній радник Віталія Кличка Олексій Шевчук.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Кияни вимагають від Кличка демонтувати подячну табличку представнику “ОПЗЖ” Столару та консулу рф Алієву на Музеї історії Києва”, – повідомив Шевчук.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Варто зазначити, що  колишній “смотрящий за Києвом” Вадим Столар (народний депутат України VI та IX скликань Верховної Ради, у поточній каденції обраний від нині забороненої проросійської партії “ОПЗЖ”) та Вагіф Алієв, (торгівельні центри якого  Lavina Mall, Mandarin Plaza, Ocean Mall входять до групи його компаній “Mandarin Plaza груп”),  друзі і бізнес- партнери. Алієв займає 22-ге місце у рейтингу Forbes зі статком 460 млн доларів (дані за 2021 рік). Свого часу Столар з  Алієвим навіть “подарували” будівлю для Музею історії Києва.

Наразі, схоже, партнерам вдалось вмовити столичну владу дати зелене світло на будівництво чергового ТРЦ, тепер на Лісовій. Столична влада  навіть погодилась знести стару диспетчерську Київпастрансу, яка заважає будівництву. Рішення приймається попри те, що місцеві мешканці виступають проти будівництва ТРЦ. Вони попереджають, що забудова загрожуватиме розташованому поблизу парку “Кіото” та ще сильніше посилить проблему з паркуванням автомобілів на Броварському проспекті.

Про подробиці ви можете дізнатися у відео KВ

Нагадаємо, проблемна забудова на Богдана Хмельницького привернула увагу міської влади наприкінці 2010 року. Тоді громадськість активно виступала проти відновлення будівництва будівлі біля станції метро “Театральна”. Навесні 2011 року Київський апеляційний господарський суд визнав будівництво незаконним, задовільнивши апеляційну скаргу Генпрокуратури.  У серпні 2011 року КМДА повідомила, що влада домовилася із забудовником про те, що забудовник “подарує” будівлю місту, і в ньому буде розміщений Музей історії Києва. В результаті, як резюмували у 2012 році “Наші гроші”, скандальну буділю, подаровану російським олігархом Алієвим та на той час нардепом-“регіоналом” Столаром під музей історії Києва, за 33 мільйони державних гривень взялася добудовувати сумнівна компанія.

Читайте: Вадим Столар, Сергій Львочкін, брати Суркіси, Костянтин Жеваго та інші під час повномасштабної війни з росією компактно переховуються в Монако та під Ніццею (фото, відео)

Фото:  КВ

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4